Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Од продажба на ќеси собрани над 720.000 евра, средствата ќе одат за селекција на отпад низ градовите
Од продажба на ќеси собрани над 720.000 евра, средствата ќе одат за селекција на отпад низ градовите
Промовирани нови 29 поручници во редовите на АРМ
Промовирани нови 29 поручници во редовите на АРМ
(ВИДЕО) ЈАНЧЕВ: РЕШЕН ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО РОСОМАН
(ВИДЕО) ЈАНЧЕВ: РЕШЕН ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО РОСОМАН
ГРАД СКОПЈЕ: Реконструирани дел од пешачката и велопатека на улица „16 Македонска бригада“
ГРАД СКОПЈЕ: Реконструирани дел од пешачката и велопатека на улица „16 Македонска бригада“
ДЕМАНТ: Министерството за внатрешни работи во целост ги демантира дезинформациите пласирани од страна на претседателот на Независниот синдикат на полиција на вчерашната прес конференција, како целосно неточни и паушални
ДЕМАНТ: Министерството за внатрешни работи во целост ги демантира дезинформациите пласирани од страна на претседателот на Независниот синдикат на полиција на вчерашната прес конференција, како целосно неточни и паушални
СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НЕОДГОВРНИТЕ МЕДИУМИ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ И КАКО РЕЗУЛТАТ ПОПУЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ СЕ ВО ПОДЕМ ВО СВЕТОТ: ЗА 12 МЕСЕЦИ ОКОЛУ 2 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ СМЕНИЛЕ ПАРТИЈА ОД ДЕМОКРАТИ ВО РЕПУБЛИКАНЦИ
СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И НЕОДГОВРНИТЕ МЕДИУМИ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ И КАКО РЕЗУЛТАТ ПОПУЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ СЕ ВО ПОДЕМ ВО СВЕТОТ: ЗА 12 МЕСЕЦИ ОКОЛУ 2 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ СМЕНИЛЕ ПАРТИЈА ОД ДЕМОКРАТИ ВО РЕПУБЛИКАНЦИ
Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши: Изгласани законските измени- сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница

Мицковски учи од погрешен политичар, Орбанизмот е неприменлив во Македонија, би требало досега тоа да го знае, иако е машински инженер и политички анти талент

Мицковски би требало да знае дека национализмот и популизмот на Орбан е неприменлив во Македонија. Унгарија е безмалку хомогена етнички, и може да се билда национализам и крајна десница па макар во срцето на ЕУ. Еве ја статистиката со етничката демографија во Унгарија:

According to the 2011 census, there were 8,314,029 (83.7%) ethnic Hungarians, 308,957 (3.1%) Romani, 131,951 (1.3%) Germans, 29,647 (0.3%) Slovaks, 26,345 (0.3%) Romanians, and 23,561 (0.2%) Croats in Hungary; 1,455,883 people (14.7% of the total population) did not declare their ethnicity. Thus, Hungarians made up more than 90% of people who declared their ethnicity.[4] In Hungary, people can declare more than one ethnicity, so the sum of ethnicities is higher than the total population.

Ова значи дека Орб ан може да си дозволи билдање на национализам и омраза кон другите народи, етноси итн итн, ако тоа се примени во Македонија земјава ќе се распадне. Мицковски би требало да знае дека учи од погрешен политичар.

Мицковски би требало да учи од Заев или од политичари лидери на мулти етнички општества. Македонија е како Босна, како Белгија, како Швајцарија, значи нема доминантна една мнозинска група со над 80% популација па малцинствата да бидат поробени и асимилирани. Македонија е уникат, малцинствата особено Албанците се многу национално еманципирани и тоа бара од лидерите да понудат нешто слично на ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ а не Орбанизам, Путинизам и слично.

Мицковски е машински инженер и дунстер за политика, анти талент, дрво, но и како таков досега имаше доволно време барем да научи од кого НЕ треба да учи политика, но се чини и тоа е комплицирано за овој политички аналфабет.

loading...

auto go88

link sunwin lô đề sunwin sunwin tài xỉu