(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

Министре Венко Филипче, друже, те молам остани буден и фокусиран до крајот на кризата, не дозволувај од херој да станеш анти-херој

Многу ме загрижи прилогот на новинарите од 360 степени во кој се откриваат многу проблеми во ланецот на лечење на болните од Корона, значи од матичен лекар – тестирање – ковид центар, има многу тесни грла и недостатоци.

Би сакал да упатам апел до другарот Венко Филипче да остане буден до крај на кризава и да реагира бргу по ваквите аларми и лично да оди на терен и да проба да ги исправи работите.

Го повикувам да оди да направи рација по сите ковид центри и инфективни одделенија и да не им верува на директорите кои го известуваат дека е се во ред, лично да оди да се увери дали пациентите имаат добра грижа од персоналот, лично да ги праша пациентите дали некој им дал вода дали им дале храна дали е се во ред!

Друже Венко, ти си лицето на оваа криза, во тебе веруваме цела година, те молам некој да не разочараш, не им веруваме на разните директори, тебе ти веруваме, ти ни одговараш на нас како јавност, те молам погрижи се, најди начин, да им се помогне на нашите граѓани.

Обезбеди повеќе тестови, повеќе лаборатории, приватните тестирања да ги покрие фондот, ако нема доволно персонал позајми од приватните, направи мобилизација на медицински воени лица, дај дупли плати на перосналот, на брз конкурс вработи уште 1000 хонорарни лица да помагаат по болниците, ајде Венко друже те молам направи се што можеш да му помогнеш на народот.

И направи истрага види дали овие обвинувања од прилозите на новинарите се точни, најми агенција за обезбедување да помага пред болниците каде се прават редици за да има некаков ред народот да не се тепа меѓу себе и да нема влегување преку ред, не смееме да кренеме раце да кажеме јбг многу се болни и нема што да направиме, тоа државата не смее да го каже и да се предаде.

Ајде друже Венко, досега беше херој, остани така до крај, немој да се опушташ, издржи до крај, биди концентриран, фокусиран, ангажиран и одговорен цело време се додека не заврши кризата!

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

free anime online AnimeHeaven My Hero Academia

AnimeHeaven Dragon Ball Super Episode 129

AnimeHeaven Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 7

animes online One-Punch Man

anime online SK8 the Infinity