Идната недела дисциплинска постапка за Џафери
Идната недела дисциплинска постапка за Џафери
Германскиот канцелар Шолц: Повеќе од било кога имаме интерес за интеграција на Западен Балкан
Германскиот канцелар Шолц: Повеќе од било кога имаме интерес за интеграција на Западен Балкан
Делегација на СПЦ на чело со г. г. Порфириј во посета на МПЦ-ОА од 23 до 24 мај
Делегација на СПЦ на чело со г. г. Порфириј во посета на МПЦ-ОА од 23 до 24 мај
За Мисовски Талат Џафери е еден од најдобрите претседатели, ова со снимката е политичка хајка, тој секогаш бил професионален со вработените во собранието
За Мисовски Талат Џафери е еден од најдобрите претседатели, ова со снимката е политичка хајка, тој секогаш бил професионален со вработените во собранието
Елизабета Ѓоргиевска: Жената несомнено е клучен двигател на општествените процеси во сите сегменти
Елизабета Ѓоргиевска: Жената несомнено е клучен двигател на општествените процеси во сите сегменти
КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите

ГОСПОД ГО САКА: НА ЗАЕВ КОНЕЧНО МУ СЕ НАМЕСТИЈА КОЦКИТЕ, ЌЕ ШУТИРА ПЕНАЛИ НА ПРАЗЕН ГОЛ!

Пишува Саше Ивановски Политико

Не е тајна дека Заев е голем верник, безмалку сите Струмичани се малце повеќе побожни од сите нас останатите. И се чини господ, ако постои, како да реши малце да му помогне на Заев овој период, иако реално најмногу му помогна кога за влакно тој остана жив на 27-ми април, тогаш господ изгледа цел ден се има посветено на тој настан па за вистинско чудо не настрада ниту тој па за чудо ниту Села, инаку ќе беше многу многу лошо за земјата…

Овие следни денови коцките така му се наместија на Заев што практично он има празен гол за шутирање неколку месеци!

За што се работи? Заев сега ќе може да го решава проблемот со Бугарија без кочници од Мицковски затоа што ВМРО ќе сака да им покаже на Албанците дека не е против ЕУ. Тоа е до таму отидено што Мицковски така е очаен за власт што не само што нема да го кочи процесот туку и ќе го помага?!?!?!

Да да ќе го помага! Ќе дава изјави предлови и ќе се фали дека он помогнал да почнеме преговори со ЕУ за да им се додвори на албнанците и странците и сите останати во земјава, значи турци, срби, торбеши, роми итн итн на сите ќе им се додворува само да го зголеми својот коалиционен капацитет.

Паралелно ќе се дистанцира полека од левица затоа што Апасиев и бандата се покажаа како РАДИОАКТИВЕН ОТПАД кој зрачи и сее политички канцер наоколу и ВМРО ја научи лекцијата од фијаското со Реџепи и неуспешниот обид да се сруши владата и да се направи нова.

Не само што не ја срушија туку Левица така добро ги исплаши сите што Заев наместо да биде срушен сега ќе биде посилен од кога и да било?!?! Ете толку е силна Левица ама за противникот!

Дури можеме да кажеме дека Левица му помогна на Заев и на тој начин што лидерството на ЕУ се исплаши до смрт од идејата Левица да дојде на власт што сега прават огромен притисок врз БУгарија да попушти.

А кога сме кај господ и Заев, видовте дека во Бугарија дојде власт која вели дека нема да биде толку нападна кон нас и ќе попушти ако се најде некој разумен компромис. Што значи господ поамага од сите можни страни!!!

Значи Заев господ го сака очигледно, овие следни месеци има празен гол и тој како што знаеме ќе ја расцепи мрежата, затоа што до сега не само што имаше паркиран автобус пред голот туку му ги врзуваа и нозете и рацете за да не може да шутира на голот!

п.с Во суштина господ не сака нас затоа што со тоа што му помогна на Заев да има големи шанси да најде решение со Бугарија ние ќе имаме бенефит и ќе почнеме преговори со ЕУ, Заев е во ЕУ од пред 20 години, секој успешен милионер живее како да е во ЕУ, успешните луѓе немаат мака во сиромашните земји, народот се мачи, народот пати, и обратно ако влеземе во ЕУ токму народот ќе има бенефит и тоа социјал демократот Заев добро го знае и се мачи на народот да му помогне, ова не е негова лична приказна, тој работи за народот и за среќа дел од народот го препознаваат токму тоа…

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

4Anime Dragon Ball Z (Dub)

BANANA FISH Episode 16

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 16

anime to watch 4Anime Naruto: Shippuden

tải go88