Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА

НАМЕСТО ДА ПОНУДИ НЕШТО НОВО, МИЦКОВСКИ ГИ КОРИСТИ СТАРИТЕ ИСТРОШЕНИ ФИНТИ НА ГРУЕВСКИ И ПРОТУЃЕР: ПРЕЗЕМАЊЕ И УНИШТУВАЊЕ ДРУГИ ПАРТИИ ПРЕКУ ПОТКУП И МЕШЕТАРЕЊЕ

Еј човече 2020-та година а Мицковски се што можел да смисли е да преземе крило на Интегра?!?! Интегра која освои 12 000 гласачи на изборите, и што со ова, колку ќе спечали Мицковски, 2-3 илјади гласови?!?! И како тоа ќе му помогне?!?! Тоа не е ниту пола пратеник, море тоа не е ни една десетина од пратеник ако се подели на 6 единици?!?!

И вака ли ќе стаса Мицко до власт?!?! Со мешетарење со рециклирање на потрошените финти кои му ги остави во наследство двоецот Груевски – Протуѓер?!?! Наместо да се дистанцира од Груевизмот, Мицко го КОПИРА ОД ТОЧКА ДО ЗАПИРКА?!?!

Креира ПРО ВМРО медиуми, ги праќа своите политичари секој ден да дремат на тие договорени интервјуа, користилажни вести, национализам, популизам, и презема и уништува мали десничарски партии, го чисти просторот?!?!

Па како со тоа ќе дојде на власт? Еве нека ја земе и Интегра и Единствена Македонија на Бачев, па и Левица и што со тоа? Дури и да има 1-2 пратеника повеќе од СДСМ, пак ќе се повтори 2016-та и пак СДСМ ќе направи влада, затоа што Мицковски наместо да се поти и замара со подземни политички ујдурми, треба да се ребрендира и тој и партијата, да свртат друг правец, да свртат нов лист…

Но на кого да објаснуваш, Мицковски и тие околу него СЕ АНТИТАЛЕНТИ ЗА ПОЛИТИКА!!! ДРВА!

loading...

https://wcostream.cc wcostream cartoons

Watch Feng Ji Yun Nu Episode Full

Watch anime online for free at GoGoAnime sites like gogoanime

Website https://animetv.cc: Watch Is the Order a Rabbit?? OVA animetv Episode Full anime sites

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimelol

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl