(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

Не е ок да се мешаме во туѓите животи, секој поединец си е одговорен за своите постапки, но одговорно е да признаеме дека имаме сериозен проблем во општеството, на момците херои им се криминалци и бараби, на девојките херои им се курвештии и дрољи

Немало деца во земјава. Или тие што го има биле деликвенти, не учеле, не биле спремни за пазарот на трудот.

Епа кој да прави деца и ако ги направи кој да ги чува? Мажите цел ден по кафани или швалерај, жените цел ден исто, секако чест на исклучоци ама некако работава ич не ми изгледа на добро…

Секој поединец си носи одговорност за своите постапки, но факт е дека херои за момците се бараби и криминалци како Аркан и слични локални бандити, а пак на девојките идоли им се Ким Кардашијан, Станија итн итн…

Дури и тоа е ок донекаде, секој има право да си има свој филм за себе и својата иднина, но проблемот е што тие филмови немаат место за семејна атмосфера за раст и развој на децата.

Мажите кои решиле да работат се гледани од жените како АТМ машини со безброј барања за лечење на фрустрациите за да се биде во тренд со другарките и идолите кои секој ден се сликаат од разни летувалишта, зимувалишта, или пак патувања во Дубаи или Париз…

Жените пак кои решиле да бидат вредни и дома и на работа се изневерени од мажите кои по цел ден ги нема никаде, акаат по кафани по дискотеки по курви…

Рекорден број бракови се распаѓаат. Сите се во некои хедонистички филмови. Сите како да ги мразат своите мајки и татковци, што е чуден феномен.

Жените ги мразат и презираат своите мајки кои чистеа по дома, готвеа, се жртвуваа за семејството. Мажите пак како да ги мразат своите татковци кои работеа по 2-3 работи за да донесат дома што повеќе парички, чесно заработени, со пот, со почитување на сите закони, без ниту еднаш во животот да влезат во полициска станица, со образ, со респект од околината…

Знам колку и да е клише, но холивуд, видео спотовите кои не забавуваа 50 години конечно ни се враќаат како бумеранг и ни ги уништуваат животите, семејствата, децата, општеството…

Следуваат децении на тотален разврат, на хедонизам како од најразвратните филмови што сме ги гледале, чесните вредни мажи и жени кои се грижат за децата ќе бидат вистинска реткост дури сите ќе им се смеат како да се забегани заостанати амиши…

Човек да посака да е десничар и конзервативец и религиски фанатик.

loading...

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Myself; Yourself Episode 13

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Player: https://player.me/gogoanimelol/about

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/kissanimemx