ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
РУСИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЛЕ: БАРААТ НАТО ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД БУГАРИЈА И РОМАНИЈА, ИТНА СЕДНИЦА НА БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ШПАНИЈА ПОНУДИ ДА ПРАТИ АВИОНИ ВО БУГАРИЈА
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст

НЕКОЈ ДА И КАЖЕ МАЛЦЕ ДА ЗАЧЕПИ – ЗАХАРИЕВА ДАВА ИЗЈАВИ СО ТОН И СОДРЖИНА КАКО ДА СМЕ ВО ВОЈНА СО БУГАРИЈА

Захариева дава по 2-3 изјави дневно за нашата земја, и во секоја од нив како да се натпреварува самата со себе колку ќе биде по брутална по зајадлива по арогантна по строга по гадна спрема нас. Вакви изјави обично се карактеристични за две земји кои се во војна.

Вакви изјави кон САД и ЕУ имаше министерот за надворешни на СР Југославија во време кога НАТО ја бомбардираше земјата во 1999-та. Исти такви изјави спрема САД сме виделе кога НАТО го бомбардираше Ирак а харизматичниот министер за надворешни работи на Ирак даваше легендарни пресови и изјави за САД пред едно брдо микрофони пред него а то раскажуваше вицеви како Американците ќе виселе на бандерите во Багдад… Вакви изјави се чести кога ќе се запукаат Израел и Либан или Израел и Западен Брег и Газа па ќе почнат да фрчат зајадливи прес конверенции на релација владата на Палестина со владата на Израел. Сега такви изјави има меѓу Азербејџан и Еременија кои се во војна.

Но ние не сме во војна со Бугарија, од каде на Захариева ваква потреба за ваква жестока распаљотка?!?! Има ли некој да и каже малце ДА ЗАЧЕПИ жената?!?! Па добро бре, кокошко една искубана, ти мислиш ли дека и понатаму треба да имаме некакви реалации меѓу двете земји или готово ќе истуриме камиони со песок на Деве Баир и другите гранични премини и крај готово веќе нема да има никакви односи меѓу двете земји?!?! Па има и утре бре жено луда…

Оваа жена како да влезе во некаква лична хистерија и како да не разбира дека со секоја изјава таа додава барем 1 година која ќе треба да помине за нашата јавност да ја малце подзаборави оваа навреда оваа неправда овој нож во грбот кој ни го наденаа браќата?!?!

Како да самото вето не е доволно па Захариева земала една кофа со сол и дење ноќе овие денови фрла сол врз раната од која џврка крв?!?! Ало бре жено, трни се, исчезни малце, изгуби се некаде, иди во мајката таквоата, кој ти е бре…

Бугарите тотално го изгубиле умот. Да ЕУ е јака идеја и јака работа, но со вакви навреди, нема земја, нема народ кој ќе прифати да преќути, или тоа им е целта на Бугарите, никад да не влеземе во ЕУ, со некаков сон дека дотогаш ќе се распаднеме па пак ќе биде Бугарија до Охрид?!

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

SK8 the Infinity (Dub)

anime online ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch anime online Tokyo Revengers (Dub)

ANIMEFLIX DARLING in the FRANXX Episode 20

ANIMEFLIX The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]