ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”

НЕШТО СТРАШНО И НЕОЧЕКУВАНО СЕ СЛУЧУВА ВО ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ ДЕНОВИ

ВМРО ДПМНЕ изгуби на изорите. Изгуби после мењање на име, воведување двојазичност, договор со Бугарија кој е повеќе од контроверзен.

Ај што изгуби на такви ПЕНАЛ избори, ситуацијата на политичкиот терен е таква да дури ВМРО ДПМНЕ и да победеше, пак немаше да направи влада, затоа што политиките што ги промовираше се толку радикални и анти западни и анти албански што нема албанска партија што може да си дозволи да направи со нив коалиција а притоа да не направи политички самоубиство!

Ај што изгубија, ај што политички и идеолошки се забеагни до мера да се ПОЛИТИЧКИ ЛЕПРОЗНИ, сега им се случува бунт во партијата, оставка од Мицковски бараат видни актуелни градоначалници, поранешни функционери итн итн…

И што прави Мицковски и раководството? Некој би помислил, треба да прават промена во политиките, менуваат курс, прават анализа каде погрешиле, Американците тоа го викаат ПИВОТ, односно се врти кормилото, бродот се упатува кон друго пристаниште, се менува реториката, визијата, понудата, се прави нова програма нова идеологија, се учи од грешките што те довеле до таков ќорсокак…

Ама не! Ако се погледне на пример Алфа телевизија овие 4 денови откако се прочитаа заклетвите на Заев и министрите во собрание ќе се види дека ВМРО ДПМНЕ не само што го менува политичкиот правец, туку и се РАДИКАЛИЗИРА!!!

Водителите на ТВ алфа врескаат како никогаш досега, некој го вклучил алармот, очигледно во тек е операција СПАС НА КОЖАТА НА МИЦКОВСКИ И НЕГОВИТЕ СОРАБОТНИЦИ! Па ВМРО ДПМНЕ наместо да се поправа и да се враќа на победничкиот политички курс, тие се погласно врескаат против Артан Груби и ДУИ, тоа што Албанец ќе бил премиер 100 дена ќе било рамно на ПРОПАСТ, се прави паника за идните договарања со Бугарија за Гоце Делчев, пак се враќаат на името, урлаат за дивјаците од 27-ми април демек ќе ги амнестирале ако се врателе на власт…

Значи наместо да ги НАПУШТАТ политиките кои ги донесоа до пораз и политички ГОЛИ ОТОК во земјава, тие ги засилуваат истите тие политики?!?! Па дури и враќаат потрошени извалкани кадри како Александар Пандов, познат ГРУЕВИСТИЧКИ ПУВЕЖ И ПОЛТРОН, он ќе водел патриотски институт?!?!

Што е следно?! Миленко да го назначат на новиот ИНСТИТУТ ЗА ТОЛЕРАНЦИЈА И ЧОВЕКОВИ ПРАВА?!?!

Латас да го стават на чело на МЕДИСКИОТ ИНСТИТУТ при партијата?!?!

Тарчуловски да го стават на чело на ИНСТИТУТ ЗА ОДНОСИ СО ЗАЕДНИЦИТЕ?!?!

Страшно! Страшно е забегано ова раководство на ВМРО ДПМНЕ, летаат со полна брзина кон амбисот па уште и се наведнуваат за помалце воздушно триење да има, демек со поголема брзина да се опнат преку карпата во провалијата за да тресокот биде уште по маетрален и величенствен?!?!

КАКВИ АНТИ ТАЛЕНТИ ЗА ПОЛИТИКА, МАЈКО МИЛА МАЈЧИЦЕ!

Саше Ивановски Политико
Уредник на Мактел.мк

loading...

AnimeFLV: Momo, Girl God of Death (Dub) anime episode 6 online free at https://animeflv.uk anime stream

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Website https://animefreak.ws: Watch Senki Zesshou Symphogear AXZ animefreak Episode 13 animes online

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/kissanimemx

Producthunt: https://www.producthunt.com/@animefreakws