Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
Заев воздржан: Преку де-ха-ел ќе пристигнат 3.000 вакцини СПУТНИК 5 во недела, Венко и рускиот амбасадор ќе ги пречекаат. Но, да почекаме
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
ЗА ЦРНА ПРОПАГАНДА И ВАЛКАНИ МЕСТЕНКИ СЕ НЕНАДМИНАТИ - ВМРО ДПМНЕ во пакт со Обединетата Македонска дијаспора сепак победија Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН
Детали за убиството во Топанско кое се случи ноќеска: Убиени две млади момчиња, изрешетани со калашников!
Детали за убиството во Топанско кое се случи ноќеска: Убиени две млади момчиња, изрешетани со калашников!

НЕШТО СТРАШНО И НЕОЧЕКУВАНО СЕ СЛУЧУВА ВО ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ ДЕНОВИ

ВМРО ДПМНЕ изгуби на изорите. Изгуби после мењање на име, воведување двојазичност, договор со Бугарија кој е повеќе од контроверзен.

Ај што изгуби на такви ПЕНАЛ избори, ситуацијата на политичкиот терен е таква да дури ВМРО ДПМНЕ и да победеше, пак немаше да направи влада, затоа што политиките што ги промовираше се толку радикални и анти западни и анти албански што нема албанска партија што може да си дозволи да направи со нив коалиција а притоа да не направи политички самоубиство!

Ај што изгубија, ај што политички и идеолошки се забеагни до мера да се ПОЛИТИЧКИ ЛЕПРОЗНИ, сега им се случува бунт во партијата, оставка од Мицковски бараат видни актуелни градоначалници, поранешни функционери итн итн…

И што прави Мицковски и раководството? Некој би помислил, треба да прават промена во политиките, менуваат курс, прават анализа каде погрешиле, Американците тоа го викаат ПИВОТ, односно се врти кормилото, бродот се упатува кон друго пристаниште, се менува реториката, визијата, понудата, се прави нова програма нова идеологија, се учи од грешките што те довеле до таков ќорсокак…

Ама не! Ако се погледне на пример Алфа телевизија овие 4 денови откако се прочитаа заклетвите на Заев и министрите во собрание ќе се види дека ВМРО ДПМНЕ не само што го менува политичкиот правец, туку и се РАДИКАЛИЗИРА!!!

Водителите на ТВ алфа врескаат како никогаш досега, некој го вклучил алармот, очигледно во тек е операција СПАС НА КОЖАТА НА МИЦКОВСКИ И НЕГОВИТЕ СОРАБОТНИЦИ! Па ВМРО ДПМНЕ наместо да се поправа и да се враќа на победничкиот политички курс, тие се погласно врескаат против Артан Груби и ДУИ, тоа што Албанец ќе бил премиер 100 дена ќе било рамно на ПРОПАСТ, се прави паника за идните договарања со Бугарија за Гоце Делчев, пак се враќаат на името, урлаат за дивјаците од 27-ми април демек ќе ги амнестирале ако се врателе на власт…

Значи наместо да ги НАПУШТАТ политиките кои ги донесоа до пораз и политички ГОЛИ ОТОК во земјава, тие ги засилуваат истите тие политики?!?! Па дури и враќаат потрошени извалкани кадри како Александар Пандов, познат ГРУЕВИСТИЧКИ ПУВЕЖ И ПОЛТРОН, он ќе водел патриотски институт?!?!

Што е следно?! Миленко да го назначат на новиот ИНСТИТУТ ЗА ТОЛЕРАНЦИЈА И ЧОВЕКОВИ ПРАВА?!?!

Латас да го стават на чело на МЕДИСКИОТ ИНСТИТУТ при партијата?!?!

Тарчуловски да го стават на чело на ИНСТИТУТ ЗА ОДНОСИ СО ЗАЕДНИЦИТЕ?!?!

Страшно! Страшно е забегано ова раководство на ВМРО ДПМНЕ, летаат со полна брзина кон амбисот па уште и се наведнуваат за помалце воздушно триење да има, демек со поголема брзина да се опнат преку карпата во провалијата за да тресокот биде уште по маетрален и величенствен?!?!

КАКВИ АНТИ ТАЛЕНТИ ЗА ПОЛИТИКА, МАЈКО МИЛА МАЈЧИЦЕ!

Саше Ивановски Политико
Уредник на Мактел.мк

loading...

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (https://animeheaven.pro/m/YmKY) Episode 13 at AnimeHeaven anime heaven org

Fire Force Season 2 (https://animeplanet.cc/m/YAmO) Episode 24 at AnimePlanet darling in the franxx anime planet