(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни

Орце, се жалиш на условите во Шутка, но иронијата е што таквите бизнисмени како тебе што 30 години ја пљачкаат државата се виновни што немаме нови затвори, нови болници, нови школи и градинки

Пишува: Саше Ивановски Политико

30 години ја пљачктавте државата и само наоѓавте дупки во законот како помалку данок да платите додека станувавте најбогати на балканот на листата на форбс.

Малку ви беа најнови лимузини, авиони, јахти, куќи, вили, дуплекс станови на врв на згради, хациенди на Водно, хациенди во Бардовци, станови во Монако и Дубаи, одмори на Малдивите и Карибите, малце ви беше што имавте еден добро развиен профитабилен бизнис, ама вие сакавте 10 развиени профитабилни бизниси, сакавте 10 хациенди, 10 дуплекси, малку ви беа 5 милиона евра во банка, сакавре 50 милиона евра, и ок е тоа, амбицијата и алчноста ако е поткрепена со реален успех без криминал е ок, не сум ја комуњара која мрази богати, ас мразам богати кои се богатат на грбот на народот со даночно затајување со пљачка од тендери со пљачкда од неплаќање акцизи, лиценци од ЛАЖНО ВРАЌАЊЕ НА ДДВ НА ОСНОВ НА ЛАЖНИ ФАКТУРИ!!!!!

И сега кога ве стрпавме во затвор да одговарате за сето тоа се жалите што затворите ни биле како од времето на СХС краљевина Југославија, па кога бе да се изградат, во комунизмот се градеше земјата се внесуваше од 18-ти во 21- ви век, откако се осамостоивме само со кризи се бавевме за да преживееме од такви како вас едвај успевавме да преживееме затоа што буџетот беше секогаш речиси празен, па мораше да се задолжуваме.

Орце, од бизнисмени како тебе немаме ни асални патишта ни асални школи ни градинки ни болници ни хидро централи, мака мачиме некако да фатиме чекор со развиениот свет, се задолжуваме со разни евро обврзници за притоа и на народот малце да помогнеме да не умре од глад, па главен трансфер од буџетот со години се социјалните издатоци.

Ама тоа вас не ве занимаше, си живеевте во својот ХОЛИВУДСКИ ФИЛМ на хедонизам, разврат, аздисаност до ниво да си правиш концерти со балкански ѕвезди кои им плаќаше по 50 000 евра да ти пеат лично по дискотеки во Скопје, кога требаше за свој ќеф не жалеше пари ама кога ќе требаше да се плати данок црнило и мрак ти паѓаше на очи, поевтино ти беше да донираш на ВМРО ДПМНЕ во партиската каса односно да го наполниш џебот на Грујо, пред тоа на тој пред Грујо и да чекаш партијата да те спаси.

Со татко ти ги извежбавте до перфекција сметките од даночните раеви, правевте разни банкарски ВРАТОЛОМИИ едни фирми купуваа други, а трети купуваа други за да не може човек да го види текот на парите, не се знаеше кој стои зад тие фирми во Белизе, Лугано, Кипар…

Дома купувавте политичари, новинари, експерти, судии и обвинители како стока на пазар, со украдените милиони го бушевте системот нашироко и попреку, никој ништо не ви можеше, дури глумевте големи хуманитарци и светски бизнисмени, а во основа сте светски хоштаплери и лопови кои му ја цицаа крвта на народот со тоа што помагаа режим кој го тепа, лаже, пљачка, хушка корења да јаде, го полни со национализам додека му го краде лебот, му дава антички сонови додека му го краде новчаникот, го уназадува цивилизациски го полни со гнев и омраза додека цел свет напредуваше на секој можен план.

Ѓубриња бесчесни и расипани, затворот е дури преголема хуманост за вас, за вас треба Кинески методи, тука ќе застанам…

loading...

tải game go88 kéo go88 go88 hack

download sunwin Cách tải game sunwin tài xỉu đổi thưởng mới nhất 2022 tải sunwin1