ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка

ОТКАКО ЈА МАСАКРИРАА КАТИЦА ЈАНЕВА, МАФИЈАТА И МЕДИСКИТЕ КУЧИЊА СЕГА МУ СЕ ЗГНАА НА БОЈАН МАРИЧИЌ КОЈ ГО ПИШУВАШЕ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈО И КОЈ Е ПРЕДВОДНИК НА ЧИСТКАТА НА СУДСТВОТО ОД СЛУГИТЕ НА МАФИЈАТА!

Татко, мајка, жена, вујко, тетин, самиот Бојан какви оцени имал на факултет, евентуални грешки кои ги имал како дете како младинец итн итн, Бојан Маричиќ е сега изложен пред жесток напад на мафијата и нејзините медиски кучиња!

Откако најголемата закана, шефицата на СЈО беше масакрирана наместена и затворена во зандана, сега следна закана и мета за уништување е човекот кој ги води реформите во судството и човекот кој го пишуваше и стариот закон за СЈО но и новиот закон за ЈО со кој се преземени случаите на СЈО кој мафијата се надеваше и мислеше дека ќе успее да ги убие…

Погледнете колку е само мафијата БЕЗМИЛОСНА! Таткото на Бојан за два дена е прогласен за нацист и за криминалец, кој наводно се крсти во Хитлер и кој наводно зема мито од 200е како јавен обвинител?!?!

Што ли ќе следи деновиве? Дека е педофил, дека е сериски убиец, дека крадел со фантомка по банки и по цркви, што ли ќе објави Геро и Република и Нетпрес и Курир и Инфомакс и Латас и Миленко и Лидер и Алфа и сте бeзбројни мафијашки медиски бункери и дувла?!?!

Мафијата има многу пари со тоа има и многу медиска моќ, целта е да се направи животот на семејството Маричиќ неподнослив за Бојан да подлегне на притисокот од своите да се тргне од фронтот за да се врати семејниот мир и спокој. Тоа е целта на мафијата, исто како што констнатно се малтретира фамилијата на Заев, да се натераат овие луѓе да подлегнат на константниот бараж од клевети и црна пропаганда, да ги фатат на кондиција, ментално да ги изреметат.

Истото му го прават и на Петре Шилегов цело време овие 3-4 години. И на Радмила исто така…

Наше е да се надеваме дека доброто ќе го победи злото, наше е да се молиме дека Бојан, Заев, Радмила, Петре и останатите да бидат посилни од злото, да не потклекнат на притисокот на мафијата и конечно да се радуваме на поразена уништена мафија која е затворена по зандани со конфискуван украден имот.

Досега се покажаа цврстви и издржливи, најтешкото мислам дека помина, не би требало сега кога сме толку блиску до целта да кренеме бело знаменце! Ајде другари, ние јавноста, симпатизерите, гласачите сме зад вас и ја имате нашата цела морална и секаква друга поддршка!!!

колумна на Саше Ивановски Политико
уредник на Мактел.мк

loading...

Website https://animebee.to: Watch AniMen: Triton Force animebee Episode Full free anime

Watch School Rumble: Ichi Gakki Hoshuu (Dub) Episode 2

Animepahe: ?/Rhythmic Triangles/Fighting Cards anime episode Full online free at https://animepahe.cc english anime

Website https://animefreak.ws: Watch Neko Hiki no Oruorane animefreak Episode Full animefreak dragon ball

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/animefreakws/1243711/

Wikidot: https://www.wikidot.com/user:info/gogoanimebe