ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ СЕ ВРТАТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО, ЗАТОА НЕ ТРЕБА МОРАТОРИУМИ И СУСПЕНЗИЈА НА ДУПОВИ: Продаден недвижен имот вреден 693 милиони евра во 2020 година
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
Кузеска за „Само вистина“: ВМРО-ДПМНЕ кочи, седи настрана и се моли државата да не успее, но ќе успееме заедно со граѓаните
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
БРАВО - ПО КОРОНА КРИЗАТА СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Народна банка предвидува закрепнување на економијата и раст на БДП од 3,9 проценти
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
ПРЕКРАСНА ВЕСТ ЗА ВАКЦИНАТА СИНОВАК КОЈА ЈА ОЧЕКУВАМЕ ВО 500 000 ПРИМЕРОЦИ: ИНДОНЕЗИЈА СЕ СПАСИ ОД ПАНДЕМИЈАТА СО ОВАА ВАКЦИНА, ПОДАТОЦИТЕ ДОСЕГА ВЕЛАТ ДЕКА Е 98% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ СМРТНИ ПОСЛЕДИЦИ И 96% ЕФЕКТИВНА ПРОТИВ ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА!
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
(ВИДЕО) КОМИЧАРОТ НИМЕШ ПАТЕЛ: ЈОГАТА Е ИЗМАМА, ЈА ИЗМИСЛИВМЕ НИЕ ИНДИСКИТЕ МАЖИ ЗАТОА ШТО САКАМЕ ДА ГЛЕДАМЕ ЖЕНИ СТЕГНАТИ ВО ХЕЛАНКИ НАПУПЕНИ
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
СЕГА ЌЕ СЕ КАЕ ШТО НЕ ИЗБЕГА КОГА МОЖЕШЕ - Уште 30 дена притвор за Камчев, определен притвор и за Груевски
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ
(ВИДЕО) Премиерот на Шпанија Санчез до македонските граѓани: Оддаваме почит кон премиерот Заев и сите граѓани, може да сметате на нашата поддршка кон ЕУ
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда

ОТКАКО ЈА МАСАКРИРАА КАТИЦА ЈАНЕВА, МАФИЈАТА И МЕДИСКИТЕ КУЧИЊА СЕГА МУ СЕ ЗГНАА НА БОЈАН МАРИЧИЌ КОЈ ГО ПИШУВАШЕ НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЈО И КОЈ Е ПРЕДВОДНИК НА ЧИСТКАТА НА СУДСТВОТО ОД СЛУГИТЕ НА МАФИЈАТА!

Татко, мајка, жена, вујко, тетин, самиот Бојан какви оцени имал на факултет, евентуални грешки кои ги имал како дете како младинец итн итн, Бојан Маричиќ е сега изложен пред жесток напад на мафијата и нејзините медиски кучиња!

Откако најголемата закана, шефицата на СЈО беше масакрирана наместена и затворена во зандана, сега следна закана и мета за уништување е човекот кој ги води реформите во судството и човекот кој го пишуваше и стариот закон за СЈО но и новиот закон за ЈО со кој се преземени случаите на СЈО кој мафијата се надеваше и мислеше дека ќе успее да ги убие…

Погледнете колку е само мафијата БЕЗМИЛОСНА! Таткото на Бојан за два дена е прогласен за нацист и за криминалец, кој наводно се крсти во Хитлер и кој наводно зема мито од 200е како јавен обвинител?!?!

Што ли ќе следи деновиве? Дека е педофил, дека е сериски убиец, дека крадел со фантомка по банки и по цркви, што ли ќе објави Геро и Република и Нетпрес и Курир и Инфомакс и Латас и Миленко и Лидер и Алфа и сте бeзбројни мафијашки медиски бункери и дувла?!?!

Мафијата има многу пари со тоа има и многу медиска моќ, целта е да се направи животот на семејството Маричиќ неподнослив за Бојан да подлегне на притисокот од своите да се тргне од фронтот за да се врати семејниот мир и спокој. Тоа е целта на мафијата, исто како што констнатно се малтретира фамилијата на Заев, да се натераат овие луѓе да подлегнат на константниот бараж од клевети и црна пропаганда, да ги фатат на кондиција, ментално да ги изреметат.

Истото му го прават и на Петре Шилегов цело време овие 3-4 години. И на Радмила исто така…

Наше е да се надеваме дека доброто ќе го победи злото, наше е да се молиме дека Бојан, Заев, Радмила, Петре и останатите да бидат посилни од злото, да не потклекнат на притисокот на мафијата и конечно да се радуваме на поразена уништена мафија која е затворена по зандани со конфискуван украден имот.

Досега се покажаа цврстви и издржливи, најтешкото мислам дека помина, не би требало сега кога сме толку блиску до целта да кренеме бело знаменце! Ајде другари, ние јавноста, симпатизерите, гласачите сме зад вас и ја имате нашата цела морална и секаква друга поддршка!!!

колумна на Саше Ивановски Политико
уредник на Мактел.мк

loading...

AniWatch watch anime dub: Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 3

AnimeHeaven animeheaven attack on titan: Umibe no Étranger (https://animeheaven.pro/m/zDPN) Episode Full