Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот
(ВИДЕО) ВИНОВНИ СЕ: СУДОТ ГИ ОСУДИ ГРУЈО, МИЛЕ, ТРАЈКО, СПИРЕ И ОСТАНАТИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА 27-МИ АПРИЛ
(ВИДЕО) ВИНОВНИ СЕ: СУДОТ ГИ ОСУДИ ГРУЈО, МИЛЕ, ТРАЈКО, СПИРЕ И ОСТАНАТИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА 27-МИ АПРИЛ
Битиќи: За три месеци ќе стигнеме до бруто плата од 750 евра
Битиќи: За три месеци ќе стигнеме до бруто плата од 750 евра
Заев: Скопје стана град на солидарноста, место на кое се обединија пораките и молитвите за поддршка и за споделување на болката
Заев: Скопје стана град на солидарноста, место на кое се обединија пораките и молитвите за поддршка и за споделување на болката
Тажен ден за многу скопјани денеска - 58 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје
Тажен ден за многу скопјани денеска - 58 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје
„Млади локално заедно“ со младите од Крива Паланка, Ранковце и Кратово: СДСМ и СДММ ја креираат најдобрата понуда за младите во секоја општина
„Млади локално заедно“ со младите од Крива Паланка, Ранковце и Кратово: СДСМ и СДММ ја креираат најдобрата понуда за младите во секоја општина

ПОМИРУВАЊЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ ЌЕ ИМА КОГА ВМРО ДПМНЕ ЌЕ СЕ ИЗВИНИ ЗА КЛАНИЦАТА А НЕ СО АМНЕСТИЈА НА УБИЈЦИТЕ!!!

Пишува: Саше Ивановски Политико

Замислете Америка да ги ослободеше организаторите на нападот од 9/11 во Њујорк во знак на помирување со арапскиот свет?!?!

Или да го ослободеше Тимоти Меквеј кој разнесе со динамит федерална влада во Оклахома, наместо да го осуди на смрт и да го спржи на електричен стол како што направи?!?!

Замислете наместо НИНРБЕРШКИ ПРОЦЕС алијансата да ги ослободеше СС командантите и првите соработници на Хитлер во знак за помирување со Германците?!?! Наместо како што се случи Германија да се извинува за холокаустот, да ги ослободевме командантите на Конц Логорите во знак на помирување на двете страни?!?!

Затоа, за 27-ми април ќе има помирување кога ВМРО ДПМНЕ ќе го осуди настанот и ќе се извини за настанот!!! А не со ослободување на убијци и бараби кои кршеа глави!!!

Ова треба да им биде јасно на сите во земјава! И на претседателот на државата и на лидерот на опозицијата и на сите оние кои сега пробуваат да ги релативизираат настаните на 27-ми април!

loading...

AniWatch anime online: Tokyo Ghoul Episode 12

ANIMEFLIX animeflix safe: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 170 (https://animeflix.nl/m/wZa7/ep-170)