СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
ЗАЕВ: Животот и делото на Конески се судбински врзани и со раѓањето на македонска државност
ЗАЕВ: Животот и делото на Конески се судбински врзани и со раѓањето на македонска државност
КОВАЧЕВСКИ: Особено ми е драго што во Куманово наидов на одличен прием и поддршка од сопартијците и членовите на раководството
КОВАЧЕВСКИ: Особено ми е драго што во Куманово наидов на одличен прием и поддршка од сопартијците и членовите на раководството
НИКОЛОВСКИ: Вечерва од Штип ја давам поддршката за Димитар Ковачевски, за иден претседател на #СДСМ, за неговата програма која нуди мерки за развојна економија, подобар животен стандард, враќање на добербата на граѓаните во институциите
НИКОЛОВСКИ: Вечерва од Штип ја давам поддршката за Димитар Ковачевски, за иден претседател на #СДСМ, за неговата програма која нуди мерки за развојна економија, подобар животен стандард, враќање на добербата на граѓаните во институциите
Мицкоски ист како Груевски, за него почетокот на преговорите и пријателството со соседите, било уништување за државата
Мицкоски ист како Груевски, за него почетокот на преговорите и пријателството со соседите, било уништување за државата

САМКА ИБРАИМОСКИ: Зошто Ромите се таму кај што се, кој е крив?

Zosto Romite se denes tuka kaj sto se? Koj e vinoven za toa sto se slucuva so Romite?

Vo izminatite 11 god. na vladeenjeto na DPMNE so 7 romski partii vo koalicija, edna sajka ne zakovaa sto veli Vlatko Gjorcev, partijata PCER so koalicioniot partner SDSM ZA SAMO TRI GODINI napravi mnogu proekti

– izgradeni ulici vo Romskite mala,
– postavena voda vo Bairot koja ja nemaa 20 god.
– postaveni se transformatori vo naselbi kaj sto ziveat Romi,vo Bairot Bitola i vo Tri bagremi vo Prilep,
– izgradivme kanalizacija vo Tetovo 30 god,ludjeto ziveea vo poplavi,
– Izgradivme kanalizacija vo Gostivar vo Romskoto malo,
– tri ulici vo Kicevo vo Romska naselba
– Berovo napraveni se nekolku ulici kade sto decata gazea po kal i odea na uciliste denes e seto toa napraveno,
– izgradeni se nekolku ulici vo Kocani vo Romskoto maloo Stamen manov lev i desen krak,
– vo selo Crnik ulici,vo Pehcevo isto taka,
– vo Stip Radanski pat asfaltiran,
– socijalnata pomos ja zgolemivme za 300%,
– detski dodatok za sekoe dete,
– vo Opstina Suto Orizari se napraveni 10 tina ulici poploceni i asfaltirani,
– Vo Kocani pocnuva za prv pat izgradba 24 kuci za socijalno zagrozeni Romi koi ziveat vo Stara kasarna…

Zarem ova e malku za 3 god, edinstveno sto smetam deka treba vo idniot period da se obrne vnimanie e vo delot na vrabotuvanjeto na Romite vo institucii za da se priblizime do drugite zaednici. Vreme e za deluvanje kako sto dolikuva na 21 vek ni trebaat pametni potezi i mudra politika, Pcer e nosecki stolb na promenite i pravecot na generalnite politiki na Romite, PCER svojata cel i vizija ja utemelila uste na samoto formiranje.

Ova go pisuvam zatoa sto sum Presedatel na najstarta i prva partija koja ja probudi svesta na Romite za politika,so segasnoto rabotenje na Premierot Zaev sum zadovolen i smetam deka ce imame uste podobruvanja vo site segmenti za podobar zivot,bidete strplivi znam deka se uste ste nezadovolni no so nasiot premier Zoran Zaev ce gi ublazuvame nasite potrebi.

Ce zavrsam so toa zosto dojdov vo politika od biznis,go gledav ponizuvanjeto kon mojot narod,nepravdite koj se soocuvaat sekoj den,se zakolnav dadov BESA deka ce go napravam zivotot na Romite dostoistven praveden i ednakov kon site.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

animes online Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 6

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 11

watch anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

anime sites SK8 the Infinity (Dub)