НЕПРАВДАТА БОЛИ ПА ДУРИ И АКО ДЕЛ ОД БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО КАДЕ БУКВАЛНО СЕ ЈАДЕ ОД ЗЛАТНИ ЛАЖИЦИ И ТАЊИРИ - ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ
НЕПРАВДАТА БОЛИ ПА ДУРИ И АКО ДЕЛ ОД БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО КАДЕ БУКВАЛНО СЕ ЈАДЕ ОД ЗЛАТНИ ЛАЖИЦИ И ТАЊИРИ - ИМАШЕ МОМЕНТИ КОГА НЕ САКАВ ДА ЖИВЕАМ ПОВЕЌЕ – МЕГАН МАРКЛ ГО ОБВИНИ БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО ЗА РАСИЗАМ И ЛОШ ОДНОС ВО ИНТЕРВЈУТО СО ОПРА ВИНФРИ
ЗАЕВ: ЕДНА РАБОТА МИ СМЕТА КАЈ НАШИТЕ ГРАЃАНИ, ШТО НИКАКО НЕ МОЖАМ ДА ГО РАЗБЕРАМ...
ЗАЕВ: ЕДНА РАБОТА МИ СМЕТА КАЈ НАШИТЕ ГРАЃАНИ, ШТО НИКАКО НЕ МОЖАМ ДА ГО РАЗБЕРАМ...
Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, имал различни ставови од раководството на ДУИ
Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, имал различни ставови од раководството на ДУИ
БРАВО - Заев: Извозот расте, продолжува поддршката за сите дејности
БРАВО - Заев: Извозот расте, продолжува поддршката за сите дејности
(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: СДСМ НАПРАВИ РЕВОЛУЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ЖЕНАТА ВО ЗЕМЈАВА, НО ВО ЗЕМЈАВА ИМА ЕДЕН ЧУДЕН ПАРАДОКС, ЖЕНИТЕ ДОМА И СО ДЕЦАТА РАБОТАТ 3 ПАТИ ПОВЕЌЕ, АМА ОЧЕКУВАМЕ ТИЕ ДА СЕ БОРАТ ВО БИЗНИСОТ И ПОЛИТИКАТА СО ИСТА ЕНЕРГИЈА И ПОСВЕТЕНОСТ КАКО И МАЖИТЕ?!
(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: СДСМ НАПРАВИ РЕВОЛУЦИЈА ЗА СОСТОЈБАТА НА ЖЕНАТА ВО ЗЕМЈАВА, НО ВО ЗЕМЈАВА ИМА ЕДЕН ЧУДЕН ПАРАДОКС, ЖЕНИТЕ ДОМА И СО ДЕЦАТА РАБОТАТ 3 ПАТИ ПОВЕЌЕ, АМА ОЧЕКУВАМЕ ТИЕ ДА СЕ БОРАТ ВО БИЗНИСОТ И ПОЛИТИКАТА СО ИСТА ЕНЕРГИЈА И ПОСВЕТЕНОСТ КАКО И МАЖИТЕ?!
(ВИДЕО) Заев на онлајн трибина на Форум на жени: Ќе се воведе секретаријат во владата за родова еднаквост, нема да дозволиме ниту една форма на родово базирано насилство, држвата е тука да ги заштити жените и девојчињат
(ВИДЕО) Заев на онлајн трибина на Форум на жени: Ќе се воведе секретаријат во владата за родова еднаквост, нема да дозволиме ниту една форма на родово базирано насилство, држвата е тука да ги заштити жените и девојчињат
ЖОЛТ КАРТОН ЗА ДУИ: Вишото јавно обвинителство на Скопје го зароби предметот за првостепено осудените Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на казни затвор и од ноември лани не ѝ го дава на Скопска апелација
ЖОЛТ КАРТОН ЗА ДУИ: Вишото јавно обвинителство на Скопје го зароби предметот за првостепено осудените Ејуп Алими и Исмет Гури од ДУИ на казни затвор и од ноември лани не ѝ го дава на Скопска апелација
ЈАНИ МАКРАДУЛИ ЌЕ ЈА СПАСИ МАКЕДОНСКА ПОШТА ОД БАНКРОТ - Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса
ЈАНИ МАКРАДУЛИ ЌЕ ЈА СПАСИ МАКЕДОНСКА ПОШТА ОД БАНКРОТ - Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Само Џо Бајден може да не спаси од ова лудило на Бугарите, во спротивно ќе мора да се простиме од идејата да бидеме членка на ЕУ

Бугарите не ни го признаваат ниту јазикот, бил дијалект, бил така наречен јазик…

Невидена дрскост, невиден безобразлук, невидено лудило од браќата…

Сето ова како услов ако сакаме кон ЕУ?!?! Бараат да го вратиме времето од пред 100 години, нешто што е невозможно…

Само Џо Бајден може да не спаси од ова лудило на Бугарите. Моќната САД пак да се врати на светската сцена и да биде помагател на малите, немоќните, онеправданите.

Само моќните САД можат да ја притиснат Бугарија, но прашање е до каде оди бугарското лудило и дали и САД ќе може нешто да направат.

Ако не успеат ни они, тогаш ќе мора да се простиме од ЕУ како наша цел, преголема е цената што ја бара Бугарија, ќе мора да се задоволиме од членството во НАТО и да бараме начини како Бугарија да попушти или пак да ја развиваме земјата со идеите за МАЛ ШЕНГЕН, балкан без граници, реформи, прогрес, напредок без ЕУ, нема друго чаре…

Впрочем тоа пред една недела го кажа и претседателот на МАНУ, Коцарев….

Со Грција беше полесно, бараа додавка Северна а ние сме на северното парче од Македонија, не чепкаа во нашиот словенски идентитет, бараа да признаеме дека антиката е дел од Хеленистичката Култура, што е историски факт, и тоа е тоа! Но Бугарите одат неколку чекори понатаму и бараат да се самопоништиме, да се самоукинеме, тоа е просто самоубиство, политичко, етничко, цивилизациско…

Едно е да признаеш дека сме имале заедничка историја, друго е да признаеме дека сме измислена непостоечка така наречена нација, тоа е веќе претерување, Бугарите се преиграле, се прецениле, тотално ја утнале работата во приказнава, според народната, дај му на човек прст, тој ќе ти земе цела рака, во случајов ќе ти земе цело тело!!!

Саше Ивановски, уредник на Мактел.мк

loading...

Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 21 at AnimePlanet one piece anime planet

That Time I Got Reincarnated as a Slime (https://gogoanime.be/m/jpVZ) Episode 24 at website https://gogoanime.be one punch man season 2 gogoanime