КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
КАКВА ГНИДА ОД ЧОВЕК - ОСВЕН ШТО БРУИ СО НАЦИОНАЛИЗАМ, АПАСИЕВ ГИ НАВРЕДУВА И ДЕБЕЛИТЕ ЛУЃЕ
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
(ВИДЕО) Филипче: Младите да се вакцинираат, да го поддржат процесот на масовна имунизација и да му помогнат на здравствениот систем
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
Бектеши: Се заоструваат условите за работа на концесионерите, новиот доработен Закон за минерални суровини обезбедува подобар квалитет на животот на граѓаните и заштита на животната средина
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КОЈА ИРОНИЈА - ГРУЈО ЦЕЛ ЖИВОТ ДЕМЕК НОСЕШЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ ВО МАКЕДОНИЈА, НО СО УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МАКЕДОНИЈА ОТВОРИ ФИРМА ВО УНГАРИЈА
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
КАМЧЕВ СЕ ЖАЛИ НА СИЛНА ГЛАВОБОЛКА НО ОДБИВА ДА ОДИ ВО БОЛНИЦА, АДВОКАТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ЛЕК ЗА ГЛАВОБОЛКАТА Е ДА ГО ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КАКО ГРУЕВСКИ, САМО ТАКА ЌЕ ОЗДРАВЕЛ
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
Филипче: За конкретни мерки ќе разговараме подетално во август, имаме меѓу највисоките стапки на вакцинација во регионот
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ПРСКА ПРОТИВ ЛАРВИ ОД КОМАРЦИ
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет
ЈОВАНОСКИ: Градежните активности за изградба и реконструкција на патната инфраструктура во општина Прилеп, продолжуваат со несмален интензитет

САШКА ЦВЕТКОВСКА И НЕЈЗИНИОТ ТИМ МОЖЕБИ НЕ СЕ 100% ВО ПРАВО ЗА СЕ, А МОЖЕБИ И СЕ, НО САМАТА ЕМИСИЈА Е ОДЛИЧЕН ПРОЕКТ, СЕКОЈА ДРЖАВА ЗА ДА ОДИ НАПРЕД МОРА ДА ИМА ИСКРЕНА КРИТИКА ЛИШЕНА ОД НЕКАКВИ ПОЛИТИЧКИ ИЛИ ДРУГИ ЗАТКУЛИСНИ АГЕНДИ

Пишува: Саше Ивановски Политико

Со нетрпение сите ја очекуваме наредната епизода од проектот РЕДАКЦИЈА на Сашка Цветковска и тимот на ИРЛ.

Таа можеби не е за се 100 во право, се надевам, но можеби се, што исто така не е толку страшно, битно е вистината да се дознае, па каква е таква, после ќе се мислиме како да го тоа поправиме, затоа нејзината емисија е одличен проект, на оваа држава и треба искрена критика оперирана од задни агенди и лични или други намери некој да се расчеречи со клевети и лаги затоа што на некој друг тоа му одговара, какви што критики се нагледавме од куртон опозициските порталчиња и маслосани телевизии…

Сашка Цветковска е друга приказна, таа е новинарски бренд, име зад кое веќе стои сериозна новинарска биографија и труд и дела на кои јавноста и веруваат. Тоа е силата со која што таа и нејзиниот тим располагаат. Затоа и таа треба да внимава да не го фрли сиот тој капитал во амбис ако не внимаваат како ги спремаат своите идни емисии од одличниот проект кој делува малце и холивудски, значи лепи на очи, крева адреналин, одлично смислено како добар исландски сериски филм на Нетфликс…

Гледам некои од нашите инфлуенсери почнаа да ја хејтаат Сашка, мислам дека тие не се свесни дека новинарите како неа и ваквите проекти се корисни за владата и за државата, му помагаат на Заев да ги пронајде оние кои треба да ги очисти на време додека има време, додека не е касно за тоа…

И секако, не само тоа, туку целта на владата е да ја направи земјата подобра за живеење од секој аспект, и новинарите како Сашка помагаат да ги лоцираме точно без мамење и манипулација токму оние точки невралгични кои бараат дејствување веднаш и со најголема општествена сила и фокус а не да лутаме како изгубени гуски во магла.

Затоа честитки за емисијата и многу се радувам на овој одличен новинарски продукт, само напред колеги.

loading...

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak latest. Watch Puss-in-Boots: Travels Around the World in 80 Days Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Lupin III: Prison of the Past (https://wcostream.cc/m/aBKQ) Episode Full