Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска учествуваше во активност на проектот „Волонтираме за солидарно општество“
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
Милевски: Преку проектот за прекугранична соработка со Грција обезбедивме ново возило за питка вода во Битола, Новаци и Могила
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
БРАВО - Нина Ангеловска по втор пат избрана за “жена амбасадор за е-трговија” на УНКТАД
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
ВЛАДА: Од Институтот за македонски јазик самите понудија нови толкувања за зборовите што предизвикаа реакција во јавноста соодветно на современиот лингвистички и општествен контекст
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
(ВИДЕО) БРАВО - Традиционалната литија во Струга ќе се одвива под посебен протокол
ПЕНДАРОВСКИ МАЕСТРАЛНО УСПЕА ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД КАЛТА ВО КОЈА АМАТЕРСКИ ЗАЦАПА: Нема помилување за лица кои направиле кривично дело без преседан, за 27-ми април со Мицковски зборувавме едвај 4-5 минути
ПЕНДАРОВСКИ МАЕСТРАЛНО УСПЕА ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД КАЛТА ВО КОЈА АМАТЕРСКИ ЗАЦАПА: Нема помилување за лица кои направиле кривично дело без преседан, за 27-ми април со Мицковски зборувавме едвај 4-5 минути
(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!

СЕГА Е СЕ ВО РАЦЕТЕ НА ЗОРАН ЗАЕВ И НЕГОВИТЕ НАЈБЛИСКИ СОРАБОТНИЦИ И КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕРИ!

Сега после доста време на лидерското место на ВМРО ДПМНЕ, повеќе од јасно е дека Мицковски нема ниту намера да се дистанцира од Груевизмот.

Со поставувањето на Даштевски на чело на ДИК, со поставуввањето на Пандов на чело на некој патриотски комитет во партијата, со обожавањето на ликот и делото на Орбан и Јанша наместо свртување кон Меркел и Борис Џонсон, со блискоста со Инфомакс кои се лични ПР другарчиња на Груевски, со блискоста со политиките на Груевски пред се односот кон Албанците, западот, Бугарите, со тактиката на лажин вести и бојкот на се, јасно е дека Мицковски нема намера да направи реформа во ВМРО ДПМНЕ и да сврти нов лист и да се дистанцира од минатото на ВМРО ДПМНЕ.

Со тоа е јасно што е тактиката на Мицковски – да чека Заев да се порази сам себе! Ќе чека додека е тоа потребно, 2, 4, 8, 10 години, ќе чека и нема намера да смени тактика, ќе чека ако треба Заев да се лизне на тоа моторот на Беласица и да падне во некоја провалија, значи ќе чека Заев сам себе да се порази политички или физички, но нема да покрене чекор иницијатива сам да го порази Заев затоа што тоа едноставно не му е во планот и програмата, нема опција за такво нешто, Груевски го држи на кратко јаженце. И разните мафијаши попут Камчев и остали кои исто така го држат на кратко синџирче.

ВМРО ДПМНЕ едноставно ќе продолжи да го величи Груевизмот, да ги брани своите луѓе кои се влечат по судови, ќе продолжи да се прави натошо за 27-ми април, ќе продолжи да се служи со лажни вести и црна пропаганда, ефтин популизам, омраза кон Албанците итн итн, значи ВМРО ДПМНЕ ќе остане до крај верно на Груевизмот.

Тоа значи дека сега се е во рацете на Заев и неговите најблиски соработници и коалициски партнери. Дали и кога ќе ги реализираат сите ветувања дадени пред народот.

Мислам дека од ова подобра вест не можеше да посакаме. Ајде Зоки, имаш чист терен пред тебе, секако дека ќе те кочат и ќе те саботираат, ама барем нема да понудат ништо ново, ќе чекаат да паднеш, а ти тоа нема да го направиш, тоа не е твој стил!

loading...

AnimeTV 3 animetv to: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Cam-Full (https://animetv.cc/m/y2am/ep-1)

GoGoAnime watch anime free: Boruto: Naruto Next Generations Episode 194