ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!
НЕВЕРОЈАТНО, НАШИОТ ТИКВЕШ УСПЕШНО СЕ ВМЕШУВА ВО СЕГМЕНТОТ ПРЕМИУМ ВИНА НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР, ВИНА КОИ ЧИНАТ ОД 100 ДО 500 ЕВРА ШИШЕ!
НЕВЕРОЈАТНО, НАШИОТ ТИКВЕШ УСПЕШНО СЕ ВМЕШУВА ВО СЕГМЕНТОТ ПРЕМИУМ ВИНА НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР, ВИНА КОИ ЧИНАТ ОД 100 ДО 500 ЕВРА ШИШЕ!
Кондовски: Изборните резултати даваат одлична основа за победа во вториот круг кој е веќе извесен и во кој најавувам повторно позитивна и прогресивна кампања
Кондовски: Изборните резултати даваат одлична основа за победа во вториот круг кој е веќе извесен и во кој најавувам повторно позитивна и прогресивна кампања

ШТЕТА ШТО ЗАД АРОГАНЦИЈАТА, ХАРИЗМАТА И ЕНЕРГИЈАТА НА АПАСИЕВ СЕ КРИЕ ВИЗИОНЕРСКИ И ПОЛИТИЧКИ ЈАНКО БАЧЕВ, ТОА НАМЕСТО НОВА НАДЕЖ ГО ПРАВИ ДУРИ И ОПАСЕН ЗА ЗЕМЈАВА

Мора да му се признае на Апасиев, има харизма, има неверојатна заразна ароганција која наликува на онаа на Бранко од 90-тите, има ораторски квалитети на Љубчо од 90-тите, ја има енергијата и посветеноста на Грујо, просто го има секаде и секогаш и не се откажува и не одмара, но вистинска штета што зад сето тоа се крие суштиснки, визионерски, политички еден Јанко Бачев збогатен со харизма, ароганција и енергетска инјекција, ништо друго нема позади таа фасада на македонски Че Гевара.

Нема тронка политичка одговорност, има само лов на лајкови, поени кај народот, симпатии од оние кои сакаат војна со цел свет, кои се за да јадеме корења, да бидеме слепо црево на балканот, да им објавиме војна и на Албанците и на Грците и на Бугарите и на клетите Американци, Германци…

Штета, тоа го прави дури и опасен за земјата, а можеше да биде нешто сосема друго. Можеше Апасиев да биде новата политичка надеж на земјава, 4-та генерација политичар по ерата на Бранко и Љубчо, Бучко и Грујо, Заев и Мицковски…

Можеше Апасиев да биде совеста на македонската политика, совршена 4-та варијанта на политичка школа која ги научила лекциите од претходните 30 години и која се усовршила и е спремна да ги бие битките на новото време.

Можеше Апасиев да биде новиот усовршен и подобрен Заев, да продолжи каде застанале Киро, Бранко, Љубчо, Бучко, Грујо и Заев и да продолжи напред осолободен од сите маани и грешки на претходните.

Да биде нешто речиси до совршенство што народот одамна го бара од македонските политичари. Политичар одговорен агилен напреден млад полетен со енергија но и со одговорна визија за земјата која нема да значи рушење на темелите и ѕидовите на сите генерации претходно, но ќе значи ставање на топлотна фасада, нови оптички мрежи, сончеви колектори на кровот, органски бавчи во дворот, едноставно да не се пали куќата туку да се облагороди…

Штета Димче, штета, уште еден политички ЌОРФИШЕК!

loading...

Watch Joran The Princess of Snow and Blood Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch Jigokudou Reikai Tsuushin animeflix Episode Full animeflix site

Watch Digimon Frontier (Dub) Episode 50

Durarara!!x2 Ten: Onoroke Chakapoko Episode Full

Tawk: https://tawk.to/animefreakws

Gamevn: http://gamevn.com/members/kissanimemx.1765718/