(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ШТО ЛИ СЕ СЛУЧУВА ВО УМОТ НА ЕДЕН МЕДИСКИ АНТИ ВАКСЕР – ШИРАЧИТЕ НА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР ЗА ВАКЦИНИТЕ СЕ СОВРЕМЕНИ ТЕРОРИСТИ

Едно е да мислите дека режимот на Груевски е добар за народот и земјата.

Едно е да мислите дека ЕУ и НАТО се лошо опции за земјата и дека земјата треба да оди со Русија.

Ок е дури и да мислите и се залагате демократијата да биде заменета со сурова диктатура, народ да се стрела за предавство и да се затвора по зандани, дури и тоа е донекаде ок, се работи за една политичка визија која се нуди на јавноста па кој сака нека се бори политички за таа цел.

Сосема ок е да тврдите дека земјата е рамна плоча, сосема е тоа ок колку и да е тоа смешно денеска во 2021-ва кога има фотки од земјата сликани од месечината, кога има затемнување на месечината со сенка од земјата која е очигледно округла итн итн…

Но да ширите хистерија и паника во јавноста среде пандемија дека вакцината е поопасна од самиот вирус, тоа е веќе нешто сосема друго. Овде ние збориме за јавно ширење опасна паника која ќе одземе човечки животи. Овде збориме за сеење смрт дечки. Овде збориме за убивање и тоа на своите, Македонците, кои наводно ги сакаш и гинеш за нив?!?! Зошто побогу?!?! Зошто?!?!

Дали е тоа некаква одмазда поради некаква лична трагедија?!?!

Дали е тоа некаква завера против човештвото затоа што не си среќен што возиш комбе во Брисел додека другите имаат поубав живот и се среќни?!

Дали е ова одмазда кон сите луѓе затоа што мајка ти те родила прилично непривлечен да не речам грозен?

Дали е ова одмазда кон човештвото затоа што не си голем новинар како што сонуваше туку возач на ебено комбе, ништо од големиот сон кој го гаеше речиси 10 години?

Дали е ова одмазда поради падот на приходите кои ги имаше додека беше режимски куртон наспроти сега кога режимот е КАПУТ па жена ти веќе не работи во амбасадата во Брисел а ти не си ЛЕБАР во МИА?

Дали пак можеби имаш еректилна дисфункција, мало куре, жена ти те вара итн итн па затоа сега посакуваш луѓето да умрат и работиш на тоа активно со ентузијазам?!?!

Каква ли е таа животна фрустрација и комплекс да сега му се одмаздуваш на светот со тоа што ќе сееш смрт, што ќе ги тераш луѓето да се заебат да не се вакцинираат и да умрат?!?!

Нема шанси ова да е некаква лична битка за спас на човештвото, нема шанси некој да е толку глуп да мисли дека вакцината е поопасна од самиот вирус кој веќе уби над 1 милион народ ширум светот… Затоа што овде работите се многу прости, вирусот масакрира убива остава луѓе со буквално уништени бели дробови наспроти тоа се нуди вакцина која има опасност да остави некакви последици во некакви минорни проценти, во тестирањата пичинаа 4 што земале лажна вакцина а само 2-ца што починале вистинска вакцина, значи поопасно е да не земеш вакцина отколку да земеш…

Фигуративно, тезата на анти-ваксерите е како да се нуди на оние што ќе се фрлаат од авион да пробаат да слетаат без падобран затоа што падобранот кога ќе се отворел имало опасност да ти остави некакви модрици по телото или не дај боже да шинеш нога или рака од падобранот. Тоа што ќе преживееш они тотално го занемаруваат како ЕФЕКТ ОД ВАКЦИНАТА?!?!?!

Овие луѓе се современи ТЕРОРИСТИ кога со пишан или искажан збор во медиуми или на соц мрежи се шири СМРТ во широката популација како резултат на паника, страв, неукост итн итн…

Не постои доволна казна со која треба да се казнат овие накази овие монструми овие гадови!!!

loading...

AnimeHeaven: Blade of the Immortal: -Immortal- (Dub) anime episode 24 online free at https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven

Cardfight!! Vanguard G Z (Dub) (https://aniwatch.pro/m/LPge) Episode 24

Watch Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) Episode 24

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Plurk: https://www.plurk.com/gogoanimelol

Docs google: https://docs.google.com/drawings/d/1buZI4vghUa0vV840-xmrPNyDyTZ6q7jSW7MgqOhLGX0/edit?usp=sharing