Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

СТЕВО ДРУЖЕ, ТИ СИ ОПСЕДНАТ ДА ТЕ САКААТ И ВМРОВЦИТЕ, АМА ЌЕ ГИ ИЗГУБИШ ОНИЕ ШТО ТЕ ИЗГЛАСАА

Ај еднаш ќе кажеш човекот се лизнал на кора од банана, тоа на секој може да му се случи, ама втор пат?! Тоа веќе запрепастува…

Втор пат нашиот Пендаровски се става целосно во одбрана на осудените за 27-ми април, прв пат Ќосињата осудени на по 15 и 18 години, сега втор пат ги брани оргнизаторите, Миле, Трајко и компанија…

Не биле терористи, биле невини, жртви, многу ги осудиле, Грујо избегал и сега се било џабе сите да сме ги пуштеле дрн дрн јариња… Стево се мачи да ги одбрани, се жртвува целиот, се фрла со се кондури во матен Вардар… Зошто бе прецедниче, зошто?!?!

Се мислам што му треба ова на Стево и мислам дека одговорот лежи во неговата амбиција да биде нешто повеќе од претседател, тоа за него не е доволно, он сака да влезе во читанките, во песните народни, да го има на парите, денарите, таксените марки, улици и булевари да носат негово име, тоа е патњата…

И он сака тоа да го направи по брза кратка постапка – да им се додвори на вмровската багра небањата. Но притоа мисли дека тие што го гласавме сме толку попустливи што се ќе му простиме, во името на обединувањето национално, а во основа е ПР на Стево за да го сакаат или барем да не го колнат вмровците, очигледно тоа многу му смета и е опседнат на таа тема…

Изгледа он е премногу мек и не може да трпи некој отворено да го хејта и пцуе, нема стомак за тоа, па сака сите да го сакаат, ем да биде историска фигура демек независен политичар – интелектуалац.

И тој план во основа е добар, ама зависи како ќе го спроведеш. Можеш да се кренеш над партиите и да се повикаш на силни принципи и да тргнеш сам против сите и да се бориш за доброто на народот. Но Стево одбра да брани убијци и мафија која сакаше да коља во собрание, ептен го утна рецептот и пристапот, он вака може ќе стане омилен кај небањатите вмровци, ама ќе стане нов Стевчо Муња нема да стане нов Киро Глигоров или Борис Трајковски.

Дури мислам дека со овие две изјави Пендаровски е веќе потрошен политички, ептен голема грешка, од која нема враќање. Готово е, крај на приказната за големата политичка кариера на Пендаровски, све е фрлено во матен Вардар со само две блесави изјави. Но никој не му е крив, сам си го тоа здроби и сега сам ќе си ја срка таа помија, а се можеше да биде многу поинаку.

loading...

anime dao. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animes online Dragon Ball (Dub)

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 4

AnimeDao Record of Ragnarok

Tokyo Revengers (Dub) Episode 19

AnimeDao DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 4