Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество

СТОЈМЕНОВИ СИ ИГРААТ СО ОГАН СО ТОА ШТО МУ ЈА КРЕВААТ ПОПУЛАРНОСТА НА ЛУДАКОТ АПАСИЕВ

Да имаш многу гледана телевизија е голема одговорност. Со твоите вести и емисии ти можеш да го креираш јавносто мислење, можеш да покренеш револуции, да подржиш режим, да шириш омраза да креираш војна…

Можеш да популаризираш опасни политичари кои може со своите опасни визии и идеи да ја втурнат земјата во хаос и амбис од кој нема враќање.

Стојменови со Канал 5 и емисијата Само Вистина прават многу интересни дебати, но се гледа кај нив трчање по рејтинзи и обожаваат да го викаат лидерот на Левица со што му помагаат на овој човек да се наметне на политичката сцена. Сметам дека тоа е играње со оган.

Политичките визии и идеи на Апасиев се страшни за земјава. Се надевам Стојменови се свесни дека ако отиде Македонија во мајчината, со тоа ќе отидат во оган и нивните хотели, медиуми, штедилници, печатници и разни други бизниси кои ги имаат…

Немој да мислат дека они ќе го креираат Апасиев и не дај боже донесат на власт а после ќе се спасат од хаосот што тој ќе го креира, гадно се излажале во тоа. Со хаосот на Груевски кого исто така го помагаа може се нафатираа и се спасија од одговорност, но Апасиев е 1 милион пати поопасен од Груевски, се што Груевски го сонуваше во своите влажни соништа но немаше храброст отворено да ги говори, Апасиев ги говори и ги има во својата програма.

Да го даваш еднаш месечо Апасиев во тв прајм тајм е како да донесеш во Америка некој лидер на ККК клан или на таква слична забегана радикална организација која е навреда за системот и уставот на САД.

Не повикувам на цензура, Апасиев може да си се качи на столче на некој плоштад и со мегафон да ги лупа оние негови небулози, но да дозволиш да го говори тоа во најгледаната тв емисија е голема неодговорност на Стојменови и менаџментот на Канал 5.

Ако не дај боже Апасиев направи некакво ново второ чудо и освои над 10 пратеници, неговите политики вака или така ќе имаат силен ефект и силни последици врз македонското политичко уредување, неговите небулози за односот кон Албанците и соседите и западот и кон економијата ќе предизвикаат неверојатни штети врз земјата ќе ни требаат едно 10-20 години да излеземе од тој политички потрес што ќе го нанесе овој мал социал националист и популист.

А па да не зборам за отворената закана кон сегашната власт дека кога он ќе дошол на власт ќе апсел ќе стрелал ќе тепал како Црвените Кмери, како може воопшто ваков човек да го помине прагот на Канал 5 телевизија?!?! Дали се нормални уредниците и директорите таму?

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Fairy Tail (Dub) Episode 175

BANANA FISH Episode 23

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AnimeFreak Attack on Titan Season 2

SK8 the Infinity (Dub)