УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Димитров: Постои обврска и Бугарија да не се меша во внатрешните македонски работи
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Кондовски: Ќе ги зголемуваме капацитетите за искористување на европските фондови
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Заев со директива: Ако јас кревам телефон, сите ќе кревате и ќе ги решавате проблемите на секој граѓанин
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата
Пендаровски за ТВ21: Немам добиено информација за политички притисок врз македонските историчари во комисијата

СВЕДОЦИ СМЕ НА ЕДНА ПОДЗЕМНА МАФИЈАШКА ОПЕРАЦИЈА: Вице Заев не е шеф на ДБК, нити е министер за финансии, знаете ли зошто ВМРО ДПМНЕ секој ден го споменува неговото име?

Грујо го постави својот братучед, безмалу брат, таков однос имаат меѓу себе со Мијалков, за шеф на тајните служби преку кои се реализираше режимот де факто.

Сите местенки, следења, апсења, угнетувања, преземања совертници и пратеници, поткупи, местења избори итн итн, се одеше преку ДБК.

За ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ, го постави својот кум за министер за финансии. За текот на парие да биде во рацете на фамилијата.

СДСМ со право пукаше по фамилијата, затоа што таа беше поклопена над државата.

Сега, Заев го остави своето семејство во Струмица, во Скопје дојде сам, спие сам во вилата на Водно, за викенди си оди дома кај фамилијата.

Зошто тогаш ВМРО ДПМНЕ не промашува ден а да не го спомне семејството Заеви? Затоа што сме сведоци на една мафијашка операција која ја прават само ЛАТИНО НАРКО КАРТЕЛИТЕ ОД ЛАТИНСКА АМЕРИКА!!! Т.е, кога не можеш да го победиш противникот, удри по најмилото што го има!

Кидпапирај му ги децата од школо, стави бомба пред домот, крени ја куќата на родителите со динамит во воздух.

Во моментов како бомби и куршуми се користат КУРТОН ПОРТАЛИТЕ кои секој ден го малтретираат семејството на Заев, почнувајќи од Вице Заев како најтаргетирана мета но и останатите. Што е целта? Семејството на Заеви да му направат притисок на Заев да се повлече од политиката, кога веќе ВМРО ДПМНЕ не може да го победи на избори!

Целта е Зоран Заев да се скрши емотивно, да се почуствува виновен за нелагодноста на своето семејство. Да му збоктиса од политика и да си рече, дали ова сето вреди повеќе да го работам?!?!

ВМРО ДПМНЕ му се одмаздува на Заев за сите порази кои им ги нанесе! За тоа што 4 години ги немаат полугите на власта од локално преку централно па до претседателската вила на Водно, а така ќе биде и наредните 4 години најмалку.

Затоа тие сега се во ОДМАЗДНИЧКИ ПОХОД, удри по најмилото на Заев, нека плаче проклетиот, да му го сотреме племето!!! Така си мислат во белата палата, очајни се, ранети се, поразени се, нема веќе што да изгубат, па сега се како КАМИКАЗИ ПИЛОТИ НА ЈАПОНСКАТА АВИЈАЦИЈА која во 1945-та се забиваа со се авионите во морето покрај победничките американски воени бродови.

Со еден збор, БЕА, СЕ И СИ ОСТАНАА РАСИПАНИ ГНАСНИ КОПИЛИЊА!

loading...

Blue Dragon: The Seven Dragons of the Heavens (Dub) (https://aniwatch.pro/m/PLkJ) Episode 49

Website https://animebee.to: Watch Ghost in the Shell: The New Movie Virtual Reality Diver (Dub) animebee Episode Full english anime

AnimeHeaven: Inazuma Eleven Go anime episode 47 online free at https://animeheaven.pro dubbed anime

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/gogoanimebe