(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Бучко е добар избор, Мислам дека ја има неопходната дистанца од класичната македонска затапеност во историската празнотија, модерен пристап кон општите работи, неопходна ширина во дијалогот и склоност кон демистификации на политичките теми и критериуми од кои освен срцепрателните воздишки, граѓанството има само штета

Не ги знам деталите, но не ни треба да ги знам за да кажам дека Бучковски е добар избор за специјален пратеник за Бугарија. Мислам дека ја има неопходната дистанца од класичната македонска затапеност во историската празнотија, модерен пристап кон општите работи, неопходна ширина во дијалогот и склоност кон демистификации на политичките теми и критериуми од кои освен срцепрателните воздишки, граѓанството има само штета. Има и слабости, се разбира, но мислам дека дури и слабостите ќе му помогнат да дојде до плодотворен дијалог со Софија. Без одлагање, по системите на забрзан курс. Понеже, нема се време!

Мислам дека една од причините за политичкиот атентат што му го изврши Црвенковски, лежеше во тоа изчекорување на Бучковски од македонските стрвови и фрустрации во односите со соседите. Драмата меѓутоа, не заврши само со отстрелот на Бучковски, туку и со инсталирањето на Груевски. Истите доктрини и политики сега се креваат против Заев и, еве, гледам, и против Бучковски.

Тоа е добар знак и за премиерот и за неговиот советник. Само треба да внимаваат да не им спакуваат некое ново вморонско магистерско злотворче за на чело на државата. Тоа би било полошо отколку на власт да ни дојде некој внук на Аспарух.

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch DearS (Dub) aniwatch Episode 12 dubbed anime

https://kissanime.mx kissanime mobile

TwistMoe: Rune Soldier (Dub) anime episode 24 online free at https://twistmoe.net teist moe

https://animeflv.uk anime online

Roundme: https://roundme.com/@kissanimemx/about

Zapytaj zhp: https://zapytaj.zhp.pl/user/animeflixnl