Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ НА ЗАЕВ, ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ИМАМЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ А НЕ ФИКУС И ТОА СЕ ВИДЕ ДЕНЕСКА МНОГУ ЈАСНО НА СИТЕ, ПРЕСОТ НА СТЕВО МИ СЕ ДОПАДНА, НО МИСЛАМ ДЕКА ВЕНКО НЕ ЗАСЛУЖИ ТОЛКУ СИЛНА КРИТИКА

Уште едно ветување на Заев стана реалност. Уште еден негов голем триумф. И најголемите скептици денеска се без аргументи – Стево денеска покажа дека не е и нема намера да биде партиски послишник т.е ФИКУС!

Заев ни вети претседател и еве конечно го имаме. Претседател со свое мислење кое силно и јавно го кажува и тоа малце не фати затечени сите и од СДСМ особено пак од ВМРО ДПМНЕ, за нив тоа е научна фантастика!

Е сега дали е Стево бегрешен? Секако дека не е, мислам дека денеска тој беше неферски премногу критичен кон Венко Филипче и тоа многу му падна тешко на нашиот неуморен вечно смирен Филипче и човекот со право си се брани, тоа е човеково право.

Но пресот на Стево освен тој мал лапсус кон Венко ми се виде многу добар, ми фати око дури му пратив и лична честитка на претседателот.

Навистина освежувачки делуваше повикот до приватните болници малце да имаат УСУЛ значи ок е се тоа профити и пари, ама вака да дереш кожа на народ во ваква криза е малце нефкусно, непатриотски, значи може да се намалат малце цените, страшни се тие суми што се споемуваат во јаснот.

Исто така апелот јавен никој функционер да не му текнува да се вакцинира преку ред исто така е одлично да се каже јасно и гласно.

Особено ми се допадна заканата дека ако некоја партија го прекрши договорот Заев – Мицковски ќе биде јавно опомената и осудена за тоа од кабинетот на претседателот е одличен потег во право момент. Стварно на народот му е веќе преку глава од партиски тактизирања.

Па дури и само критиката дека треба во иднина да се трудиме колоните кон Белград да не се повторат е ок како само критика затоа што сите подеднакви се криви за тој неуспех, е сега што малце отиде целата вина на грбот на Венко малце беше лапсус според мене. Па дури и се претера со само критиката, сепак не е толку трагично ако во вакви невремиња одиме на помош кај соседи, тоа го направија и други земји, нема во ова време многу за ДРЖАВНА ГОРДОСТ, Германија побара вакцини од Русија и Кина, што понатаму, сега е време да се спасат човечки животи.

Што ќе кажат пак Албанците што отиоа во Белград да се вакцинираат, порано ако Албанец одеше во Белград тоа беше само за да биде закопан во масовна гробница…

Но ми се допаѓа овој стил на Пендаровски, независен, гласен, некогаш може и ќе погреши но тоа е сепак милион пати подобро од ФИКУСОТ ХОРХЕ, тој срам никогаш не смее да ни се повтори!

И за ова секако треба да му се заблагодариме на лидерот на СДСМ, ако сакаше тој можеше да постави свој човек во вилата Водно, но Заев е непоправлив демократ дури некогаш и на своја штета и за тоа многу го почитувам.

Саше Ивановски Политико

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub)

anime stream How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

To Your Eternity Episode 17

GoGoAnime Dragon Ball Z (Dub) Episode 284

anime streaming Hunter x Hunter (2011) (Dub)