(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

ВЕЧЕРВА ЌЕ ГИ ВИДИТЕ СИТЕ НОВИНАРИ, УРЕДНИЦИ, ЕКСПЕРТИ, ПОЛИТИЧАРИ КОИ СЕ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ ОЛИГАРХОТ КАМЧЕВ, ЕЛИТНА БРИГАДА МЕДИСКИ И ПРАВНИ И ПОЛИТИЧКИ КУРВЕШТИИ – ПЛАЧ, ВРИШТЕЊЕ, ПИШТЕЊЕ КАКО ТОА НЕКОЈ СЕ ДРЗНАЛ ДА ГО АПСИ ОЛИГАРХОТ, ОН Е НАД ЗАКОНИТЕ!

Вечерва го гледате плачот на медиските и правни проститутки на Орце Камчев, таа елитна екипа која дебело е платена да го штити ако загусти и а додека да загусти да шират матна магла како он бил жртва на рекет, жртва на одмазда, премиерот го мразел, а зошто ли го мразел?!

Дали затоа што 11 години режимот ги користеше неговите сервиси да ги полни затворите да ги краде изборите и да го пљачка народот?!?!

Дали затоа што МПМ беше една од медиските режимски потфати да се пере мозокот на народот?!?!

Дали тепањето во Центар беше нарачано поради кочењето на градбата на онаа грдосија на Водно каде профити делеа другарчињата од Империја?!?!

А зошто да не си ги мразиме џелатите е прашањето, да ги сакаме ли?!?!

Смешни се вечерва тие бедни курвичиња кои глумеа големи новинари големи уредници па дури беа и професори на школи по новинарство еј човече?!?! А сега пиштат и плачат како обвинет во серија тешки криминални дела бил однесен во притвор, демек Далај Лама сме го притвориле?!?!

Професори на факултети по кривично право бранат мафијаш кој се спремал да бега?!?! Еееј овие луѓе учат студенти по право кои утре ќе бидат судии и обвинители?!?! Еј немало да бега пошто правел на Систина инвестиции, демек он меша малтер и држи скеле и ако избега ќе падне скелето? Демек тие инвестиции не може да ги менаџира преку телефон или скајп од странство? Па кое е бе ова бедно лудило?!?!

Немало да бега пошто немал пасош?!?! Па он може да купи 10 пасоши за една недела да му се направат и тоа зборам за пасоши на САД на Русија на Франција, човекот е милионер има свој авион може авионот да го спичи ноќе преку некоја долина кој ќе го фати мислите балканот има толку силни радари да уловат цесна преку речна долина во некоја планина?!?!

Човекот го поседува целиот приватен здравствен систем во Бугарија значи може таму да живее како бог, може да добие азил како Грујо дека е демек жртва на политички прогон и ќе го фатиме за таквото.

Како бе овие гадови може да бранат толку срамно толку голем и опасен криминалец кој инаку веќе има бегано од правдата и од земјата, кој се сеќава на неговото бегство во 2006-та кога живееше во Бугарија две години до промената на власта за потоа ВМРО ДПМНЕ да му ја стави пријавата за даночно затајување во фиока?!?!

Па и она смешно тврдење како тоа некој агент од АНБ се дрзнал да го кодоши Орцо, па тоа им е работа, да предупредуваат, да дознаваат, да разузнаваат, и да ги предупредат институциите, баш тоа им е работата, за тоа земаат плата од народот, да ги штитат правото и законите и редот и ако дознаат за нешто лошо во најава да пријават, зарем да молчат и да штитат бегство на криминалци од правдата?!?!?!

Ееееј на што спаднаа за пусти пари некои големи БАРДОВИ на новинарството, правото, политичката анализа… Беда очај дно дна, не ми се верувало дека ќе видам такво тонење длабоко на луѓе кои се веќе добро позиционирани во своите бранши, зошто такво смешно очевидно нудење на газот на некои мафијаши, толку ли се алчни за многу пари па се си има цена?!?! Што е со срамот? Како ќе се појават утре на улица, на тв дебата, на состанок со колеги новинари, или бутај додека си жив, гнети, шетај, троши хедонистички, моралот е за простаци и лузери?!?!

п.с Замислите токму овие елитни курвичиња најмногу врескаа пред некој ден за извештајот на транспаренси за индексот на корупција. А тие пустите се наполниле со украдени пари од народот за да бранат сомови криминални кои 30 години се над законот не плаќаат данови пљачкаат од тендери земаат џабалак земјиште градат кај сакаат преземаат криминално мафијашки туѓи фирми и туѓи имоти помагаат режими поткупуваат судии и обвинители местат судии и обвинители крадат избори ја манипулираат јавноста со куртон медиуми со куртон новинари… И они баш они што се на платен список на Камчев сега галамат за корупција, гниди, гнаси, монструми, изроди, свињи мрсни смрдени расипани одвратни…

п.п.с А најсмешен од сите е Мицковски, устата му е полна со народот и борба против криминалот а го финансира таткото на македонскиот крупен криминал, беден промашен лузер изгубен политичар прочитан од сите, шушумига една некадарна, политички антиталент!

loading...

Watch Xenosaga The Animation Episode 12

AnimeFLV: Fantastic Adventure Of Yohko: Leda anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime dub

Website https://animedao.nl: Watch Shin Dokonjou Gaeru: Dokonjou Yumemakura animedao Episode Full gleipnir animedao

Jormungand (https://animeflix.nl/m/DOJ) Episode 12

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimelol/#

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/112309933508623704397