Маска во затворено, единствена Ковид мерка актуелна во Грција
Маска во затворено, единствена Ковид мерка актуелна во Грција
Мицкоски: Потребно е време да се искристализираат намерите и позициите на СПЦ во односот кон нашата Македонска православна црква-Охридска Архиепископија и тука би бил претпазлив во давањето на финални квалификации
Мицкоски: Потребно е време да се искристализираат намерите и позициите на СПЦ во односот кон нашата Македонска православна црква-Охридска Архиепископија и тука би бил претпазлив во давањето на финални квалификации
ЛУДИЛОТО НА УНЕСКО КУЛМИНИРА, СЕ ИЗЖИВУВААТ СО ОХРИЃАНИ, УШТЕ МАЛЦЕ ЌЕ ГИ ТЕРААТ ОХРИЃАНИ ДА ЈАВААТ МАГАРИЊА И ДА СЕ БАЊААТ ВО КОРИТО - УНЕСКО бара да се тргнат климите, соларните панели и сателитските антени од крововите во стариот дел на Охрид?!?!
ЛУДИЛОТО НА УНЕСКО КУЛМИНИРА, СЕ ИЗЖИВУВААТ СО ОХРИЃАНИ, УШТЕ МАЛЦЕ ЌЕ ГИ ТЕРААТ ОХРИЃАНИ ДА ЈАВААТ МАГАРИЊА И ДА СЕ БАЊААТ ВО КОРИТО - УНЕСКО бара да се тргнат климите, соларните панели и сателитските антени од крововите во стариот дел на Охрид?!?!
Писмо од основач на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид: Дали ти Христијане Мицковски си садо мазо?
Писмо од основач на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид: Дали ти Христијане Мицковски си садо мазо?
(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ СЕ ИЗБРУКА, ДОДЕКА ВО ЗЕМЈАВА ТЕРААТ ХАЈКА ПРОТИВ ТАЛАТ ЏАФЕРИ, ВО БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН МУ АПЛАУДИРААТ?!
(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ СЕ ИЗБРУКА, ДОДЕКА ВО ЗЕМЈАВА ТЕРААТ ХАЈКА ПРОТИВ ТАЛАТ ЏАФЕРИ, ВО БУНДЕСТАГОТ ВО БЕРЛИН МУ АПЛАУДИРААТ?!
Лидерите на Шведска и Финска навестија разговори со Ердоган
Лидерите на Шведска и Финска навестија разговори со Ердоган
БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ПРВИЧНАТА НАМЕРА НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СО СЛУЧАЈОТ ШПИОН БЕШЕ ДА СЕ АПСАТ 80 ВЛАДИНИ КРИТИЧАРИ КОИ ИМАЛЕ НАМЕРА ДА ПРАВАТ ПАРТИЈА И ДА ГО РУШАТ ВМРО ОД ВЛАСТ
БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ПРВИЧНАТА НАМЕРА НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СО СЛУЧАЈОТ ШПИОН БЕШЕ ДА СЕ АПСАТ 80 ВЛАДИНИ КРИТИЧАРИ КОИ ИМАЛЕ НАМЕРА ДА ПРАВАТ ПАРТИЈА И ДА ГО РУШАТ ВМРО ОД ВЛАСТ
ЕРОЛ РИЗАОВ: Aко внимателно се следат јавните настапи на ВМРО-ДПМНЕ и на Мицкоски нема повеќе ветувања дека ќе биде поништен договорот со Бугарија за доброседство и дека ќе биде направен подобар, како што беше ветувано и за Преспанскиот договор
ЕРОЛ РИЗАОВ: Aко внимателно се следат јавните настапи на ВМРО-ДПМНЕ и на Мицкоски нема повеќе ветувања дека ќе биде поништен договорот со Бугарија за доброседство и дека ќе биде направен подобар, како што беше ветувано и за Преспанскиот договор

СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ

Еден мој близок пријател прегази баба која трчала по своето куче во Англија.

Полицијата веднаш му донесе психијатар на лице место на несреќата за да не се случи пријателот да посегне по својот живот.

Логиката е кога еден живот се изгубил да се превенира загуба на уште еден живот. Во сообраќајните несреќи сите се жртви, некои поголеми некои помали. Да има виновници, за вината се лежи затвор и тоа ќе го каже судијата. Но јавен линч за вакви несреќи не смее да има. Несреќа на секого може да му се случи.

Едно хумано општество треба да има разбирање за луѓето и да дава втора шанса секому. Ова младо момче сигурно намерно не убил никого, ниту пак бил свесен дека со своето однесување преставува смртна закана за некого. Презумција на невиност мора да има, не знаеме дали возел пијан или дрогиран и колку возел, можно е сепак да се работи за ненамерна грешка од невнимание, тоа може секому да му се случи.

Апелирам надлежните да се погрижат момчето да добие психијатриска помош затоа што по се изгледа овој настан ќе остави длабноки ментални трауми врз него, му посакувам да излече поука и да го преброди овој немил настан и да стане зрел одговорен здрав човек кој ќе придонесува за себе и за општеството.

Сочувство на семејството на загинатата девојка од Радовиш, тоа е голема трагедија и загуба, само тие знаат колку им е тешко, им посакувам сила да издржат во тагата.

loading...