На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

ВМРО ДПМНЕ УПОРНО СЕКОЈ ДЕН НА ПРЕСОВИ И ПРЕКУ СООПШТЕНИЈА БАРА ОД СДСМ ДА БИДАТ КАКО НИВ, ПОПУЛИСТИЧКИ МАНИПУЛАТИВНИ ЃУБРИЊА!

ВМРО ДПМНЕ упорно и упорно, секој ден, преку соопштенија и пресови бараат од СДСМ да бидат исти како нив, манипулативни популистички измамници!!!

Затоа му се лутат на Љупче што отишол јавно во Дубаи, требало да седи тука и да глуми дека работи 24/7 а тајно да замине не во Дубаи, туку на Сејшелите, како што тоа го правеше Груевски.

Затоа им се лутат на Заев и Филипче што во недела одмараат и возат мотори. Они би сакале тоа да го прават скришно, а пред јавноста да глумат дека работат 24/7.

Дури и уште пострашно, бараат министрите и функционерите да не одмораат, само да работат и да работат.

Но колку е тоа добро и паметно? Зарем нема да почнат да прават грешки? Зарем не е тоа лош пример за јавноста, да не се одмора малку за викенд, треба ли сите да умреме од стрес и од болести поради малку движење многу стрес?!

ВМРО ДПМНЕ не може да разбере дека СДСМ не сака да биде ВМРО ДПМНЕ, не сака да го лаже народот, не сака да го манипулира, не сака да бидат популисти кои ќе го фаќаат народот на емоции, едноставно СДСМ работи според следнава логика:

– Ќе работиме чесно, паметно, вредно, одговорно, домаќински

– Тоа ќе даде резултати

– Народот ќе ги цени резултатите и ќе гласа пак за нас.

И толку тоа е. Нема диктатура, нема пропаганда, нема глумење лудило, нема замолчување и одмазди кон критичари, нема популизам, нема национализам, нема медиско перење мозок на народот, нема додворување на народот со некакви ПР финти, нема религиско угнетување, нема плашење на народот па прикажување како спасители, нема бегање од тешки одлуки итн итн итн…

И ова ВМРО ДПМНЕ никако ама никако не може да го прифати и разбере, едноставно извадени се од такт дека некој решил да владее поинаку од нив!!!

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub) Episode 491

online anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeHeaven Tokyo Revengers Episode 23 - Uncen

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 24

english dubbed anime Fairy Tail