СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
Маричиќ: Ако во Бугарија има луѓе кои се декларираат како Македонци, тоа е нивно право и никој неможе да им го ускрати
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
СДСМ: Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги постави прашањата за кои ги тераше новинарите да го прашаат Петков?
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
ОПШТА ПАНИКА ВО ВМРО ДПМНЕ ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: НА ИСТА МАСА ГИ СЕДНАА БОЦЕВСКИ, ГЕРОВСКИ И МИЛЧИН ЗА ДА ЈА БРАНАТ МАКЕДОЊА ОД КЛЕТИТЕ БУГАРИ
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
Ахмети по средбата со Петков: Македонците да знаат дека ДУИ никогаш нема да повлече потег што ќе го загрози нивниот идентитет
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
НИКОЛОВСКИ ИМ ПОРАЧА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ: Нема партиски поделби, од секој вработен барам максимален ангажман, чесна и одговорна работа, професионален однос, висок интегритет и испорака на резултати
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата
Од четврток постудено и снег особено во северо-западниот дел на државата

ВМРОВЦИТЕ ЈА ГОЛТНАА ЈАДИЦАТА ОД ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Сакаат да го обесат на бандера затоа што зборел на мајчин јазик во Брисел, а потоа бараат коалиција со албански партии?!?!

Колку на ВМРОНИТЕ им е стало до уставот сите видовме на настаните од 27-ми април, кога се обидоа да убијат пратеници за да спречат мирна промена на власта. Тогаш нити устав нити систем нити собрание им беше свето, света им беше само очајната потреба да останат на власт за да крадат и останат на слобода!

Сега нивната реаквија на Талат Џафери кој збореше на мајчин јазик во Брисел не е поради грижата за уставот, ВМРОНИ и устав ти е како магаре и нуклеарна физика, едноставно реакцијата е поради омразата кон албанците и албанскиот јазик.

Просто не можат да се помират дека некој преставник на земјава може да збори на друг јазик освен македонскиот не затоа што така вели уставот, туку затоа што тоа се коси со нивната парадигма за Македоња – земја на македонците а останатите се несакани гости кои треба да молчат и да не ја креваат многу главата…

Па така уште еднаш, ВМРОНИТЕ и лево и десно се фатија на јадицата и покажаа колку се во основа анти албански настроени ментално, цивилизациски, културно, политички… А пазете, хуморот е што ова се случува само неколку месеци пред локални избори каде ќе бараат албански и гласови од останатите малцинства.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites AnimeHeaven Your Name.

AnimeHeaven Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2

WONDER EGG PRIORITY

anime heaven AnimeHeaven Komi Can’t Communicate

AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 155