ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

ВО ДВА НАВРАТА МИЦКОВСКИ ПОКАЖА ОДНЕСУВАЊЕ НА ОПАСЕН ПСИХОПАТ И МОНСТРУМ КОЈ Е ОПАСЕН ДА БИДЕ ПРЕМИЕР

Пишува Саше Ивановски Политико

Во два наврата лидерот на ВМРО ДПМНЕ и кандидат за премиер покажа однесување на вистински психопат и монструм со што тој генерира страв кај мене дека би било многу опасно за земјата ако таков човек стане премиер еден ден.

Првиот пат кога покажа знаци на психопатија и монструмска психа беше околу протестите за 27-ми април кога застана целосно зад убијците и тепачите и не покажа ни тронка емоција за тепаните и нивните семејства кои едвај спасија жива глава а Села беше на прагот на смртта, иронично со него сега сака да прави коалиција?!?!

Да си политички лидер кој претендира да биде премиер еден ден и да даваш поддршка за насилство во политика, тоа е нешто шокантно. Да се нема осет да се извиниш и да се дистанцираш од насилници и убијци кои влегле во парламент да тепаат и убиваат пратеници, па уште и да се ставиш во нивна целосна заштита тоа е немање на основен однос кон демократија, систем, устав па дури и човечност да се нема грам емоција спрема тепаните и оние кои за малце ќе беа убиени. Тоа покажува дека утре ако станеш премиер ти овој психопатски менталитет ќе го помножиш пута 100 ако се знае моќта со која располага еден премиер, па овој ќе не потепа сите…

Вториот пат кога Мицковски покажа карактер на монструм и психопат е сега кога им дава поддршка на протестите на анти ваксерите. Да си високо образован човек, професор на факултет и лидер на опозиција и да го хушкаш народот да не се вакцинира, со тоа помагаш кризата да ексалира, многу народ да умре, системот да колабира, земјата да падне во тешка пандемска криза со све затворено и да гледаме умрени по ходници на болниците, тоа е опасно ниво на психопатија, само за да и наштетиш на владата за да дојдеш до власт, тоа е ниво на монструмлак на кој би завиделе и Сталин и Хитлер.

Со овие две свои одлуки и однесувања Мицковски покажа дека не е кадарен ментално психички карактерно емотивно за да биде премиер и лидер на оваа земја. Тој е опасен за земјата и државата за да биде на таква моќна позиција!

Тој е монструм, некадарен опасен психопат кој сега како опозиционер кога уште е воздржан и глуми она што не е, влече опасни потези а тек што ли ќе прави кога ќе ја има сета моќ во свои раце и кога нема да мора да глуми она што не е?!

Затоа сме должни не само да не гласаме за него туку и активно да се бориме другите да победат за овој монструм да го измегнеме за премиер затоа што црно ни се пишува на сите, Грујо ќе биде мачкина кашлица споредено со него…

loading...

Watch anime online for free at Animepahe anime sites

KissAnime: Idol Incidents anime episode 12 online free at https://kissanime.mx my hero academia kissanime

Tokyo Ravens (https://animeflv.uk/m/drw) Episode 24

TwistMoe: Durarara!! x2 Shou: My Heart Is in the Pattern of a Hot Pot anime episode Full online free at https://twistmoe.net dubbed anime

Bit: https://bit.ly/gogoanimelol

Gogoanimebe xtgem: http://gogoanimebe.xtgem.com/