БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ПРОДОЛЖИ ВАКА - НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДСКИ БОЛЕСТИ ПРВПАТ НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР
БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ПРОДОЛЖИ ВАКА - НА КЛИНИКАТА ЗА ОРТОПЕДСКИ БОЛЕСТИ ПРВПАТ НАПРАВЕНА ЕКСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКИ И КОСКЕНИ ТКИВА ОД ПОЧИНАТ ДОНОР
Можност повеќе за сите оние кои во иднина сакаат да студираат на најелитните универзитети во светот - ПСУ "Јахја Кемал" објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование.
Можност повеќе за сите оние кои во иднина сакаат да студираат на најелитните универзитети во светот - ПСУ "Јахја Кемал" објавува конкурс за доделување на стипендии за средно образование.
(ВИДЕО) ЗА ИМИТАЦИИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАВНИ ФАЦИ, ЖАРЕ Е НЕНАДМИНАТ, ПОЧЕСТО ТРЕБА ОВА ДА ГО ПРАВИ...
(ВИДЕО) ЗА ИМИТАЦИИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАВНИ ФАЦИ, ЖАРЕ Е НЕНАДМИНАТ, ПОЧЕСТО ТРЕБА ОВА ДА ГО ПРАВИ...
Семејството Стајиќ донира 1 милион денари на семејството Белчовски кои изгубија ќерка а потоа ги донираа нејзините органи за да се спасат животи
Семејството Стајиќ донира 1 милион денари на семејството Белчовски кои изгубија ќерка а потоа ги донираа нејзините органи за да се спасат животи
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ЗА АФЕРАТА СО ПАСОШИТЕ ТРЕБА ОДГОВОРНОСТ И ОД ПОЛИЦИСКИ НАЧАЛНИЦИ И ШЕФОВИ НА ОДДЕЛИ ВО АГЕНЦИИТЕ ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРАРАЗУЗНАВАЊЕ!
ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: ЗА АФЕРАТА СО ПАСОШИТЕ ТРЕБА ОДГОВОРНОСТ И ОД ПОЛИЦИСКИ НАЧАЛНИЦИ И ШЕФОВИ НА ОДДЕЛИ ВО АГЕНЦИИТЕ ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРАРАЗУЗНАВАЊЕ!
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОБИД ЗА УБИСТВО ВРЗ КАЈМАКОВСКИ: Пренесен во болница, поранешната сопруга му дала кафе и му се слошило
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!
ОРЦЕ КАМЧЕВ СО СВОИТЕ АДВОКАТИ И БЛИСКИ НОВИНАРИ КАКО ДА ЗАГОВАРА НОВ УСТАВ - ГРАЃАНИ ОД ПРВ И ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА?!?!

ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВОВЕДЕ НОВО ПСИХИЧКО ПОРЕМЕТУВАЊЕ КАЈ ЛИЦА КОИ КОГА ЌЕ ВИДАТ ТЕМЕЛИ НА НОВА ЗГРАДА ВО СКОПЈЕ ПОЧНУВААТ ДА ПАНИЧАТ И ДА СЕ ТРЕСАТ ОД ПАНИКА!

Пишува: Саше Ивановски Политико

Во Ѓорче ќе се граделе нови згради. Значи еј, во Ѓорче, тоа е на периферија на Скопје, 1 саат од рекорд возење има до Ѓорче, и таму општинарите решиле да градат 15 згради високи 33 метра, и наместо да се радуваат луѓево што во општината ќе расте ќе има нови локали нови жители нови приходи во општинската каса од комуналии нов кварт ќе се роди нова населба итн итн и наместо тоа, почнале некои лудаци да урлаат и да сечат вени како тоа многу ќе се градело?!?!

Па како бе луѓе, во Ѓорче дали има вкупно 10 згради во цела општина, целата населба е со куќи, има безброј ниви и бришан простор за градење, па во Ѓорче ако не се гради, кај ќе се гради?!?!

Ај центар било центар, ај некои населби биле згуснати, ама Ѓорче бе луѓе?!?!

Дефинитивно треба да се воведе ново ментално нарушување во психологијата и психијатријата за паничната реакција на некои луѓе кога ќе видат темели на нова зграда во Скопје. Што ли се случува во нивниот ум? Мислат ли дека на местото на зградата имало сто дрвја со верверички на гранките па сите тие биле уништени со кластер бомба, мислат ли дека зградата ќе ја градат деца робови, мислат ли дека во темелите ќе се ставаат живи зајчиња и мачиња, што ли се случува во нивниот ум?!?!

Зошто не мислат дека новите згради ќе отворат простор во вид на чисти нови убави станови за раст на безброј среќни дечиња на млади брачни парови, на изградбата ќе работат стотици работници кои ќе земаат плати и дома ќе однесат храна и пари за сметки и пари за џепарац на децата, ќе се платат давачки кон државата, ќе се потрошат многу продукти на многу фирми кои ќе поделат плати на своите вработени, ќе е ангажираат дизајнери, правници, сметководители, банкари, маркетинг агенции, медиуми, агенции за недвижнини, сите тие ќе си обезбедат работа и плати, целото општество ќе има бенефит, зошто луѓето не мислат на овие работи по ѓаволите?!?!

Зошто некои луѓе паничат кога ќе видат градилиште за нова зграда во Скопје?!?! Изгледа само психијатрите ќе можат да го одгатнат тоа прашање…

loading...

4Anime i want to eat your pancreas 4anime: Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 10 (https://4anime.biz/m/XyMR/ep-10)

WCOStream free anime: Horimiya Episode 13