МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што Влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
МАКСО КАКО НЕ ТИ Е СРАМ: Куманово се мења за среќу што Влада сипуе паре у општински буџет, за жал татко на градот шминкерајски све си препиша на соработку испечатена сс наши паре за његову рекламу
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: За четири години реализиравме над 200 проекти или 80 отсто од програмата, од кои 7 се капитални проекти!
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
Наумоски: Го спасивме Хром, претходно секоја куќа беше потенцијална зграда
РУБИН ЗЕМОН: Знаете ли колку офицери имало во бугарската фашистичка војска по потекло или родени од Македонија? Глава боли од бројката...
РУБИН ЗЕМОН: Знаете ли колку офицери имало во бугарската фашистичка војска по потекло или родени од Македонија? Глава боли од бројката...
КАКО ШТО ГО ДАЛ ГОСПОД, ЛАТАС НЕ МОЖЕ А ДА НЕ ИЗЛАЖЕ, ТОА МУ Е ВО КРВТА: Езерото Треска ВМРО го даде на општина Сарај, а не СДСМ!
КАКО ШТО ГО ДАЛ ГОСПОД, ЛАТАС НЕ МОЖЕ А ДА НЕ ИЗЛАЖЕ, ТОА МУ Е ВО КРВТА: Езерото Треска ВМРО го даде на општина Сарај, а не СДСМ!
(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: КАКО ШТО ГИ ИЗБРИШАВМЕ ТЕРМИНИТЕ КЛЕТИ ТУРЦИ ОД УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ДОБРИ ОДНОСИ СО ТУРЦИЈА, ТАКА ЌЕ ГИ СМЕНИМЕ И ТЕРМИНИТЕ БУГАРСКИ ФАШИСТИ ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ
(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: КАКО ШТО ГИ ИЗБРИШАВМЕ ТЕРМИНИТЕ КЛЕТИ ТУРЦИ ОД УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ДОБРИ ОДНОСИ СО ТУРЦИЈА, ТАКА ЌЕ ГИ СМЕНИМЕ И ТЕРМИНИТЕ БУГАРСКИ ФАШИСТИ ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТОТ ОЛАФ ШОЛЦ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА Гласачите покажаа дека сакаат да бидам идниот канцелар на Германија!
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТОТ ОЛАФ ШОЛЦ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА Гласачите покажаа дека сакаат да бидам идниот канцелар на Германија!
ШИЛЕГОВ: Голема и безрезервна поддршка за „Борка - за секој нов ден” македонското здружение за борба против ракот
ШИЛЕГОВ: Голема и безрезервна поддршка за „Борка - за секој нов ден” македонското здружение за борба против ракот

ЗА КУЛТУРАТА ВО ЗЕМЈАВА – МИЛА Е РАСТРГНАТА ОД ЈАВНОСТА ЗАТОА ШТО НЕ ПРЕКРШИЛА ЗАКОН?!?!

За е крива власта и политичарите. За се! Но дали е тоа така, сепак?

Пред некој ден стигна оценка дека сме рекордери по корупција во Европа и Светот. И сите фрлија со дрва и камења по владата.

Но само неколку дена по тоа, јавноста ја растргна на парчиња министерката Царовска затоа што се дрзнала ДА НЕ ГИ ПРЕКРШИ ЗАКОНИТЕ И ДА НЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СВОЈАТА ФУНКЦИЈА и да не му даде награда на талентиран основец затоа што законот предвидува награди само за средношколци?

Па наместо пофалба за Мила што го почитувала законот, имаме паѓање во несвест со денови на колумнисти, јавни личности, политичари, тв водители, сите во комплет бараат Мила да го прекршела законот и да му дала награда на ученикот?!?!

Па ако министрите вака си оценуваат на своја рака на кого ќе му дадат пари, тогаш зошто имаме закони, зошто имаме собрание?!?! Нели собранието прави закони а власта ги извршува, или тоа нема везе, да го фрлиме во вода уставот и поделбата на власта?!?!

Време е сите како јавност да си признаеме дека сме балканци и сите сме виновни за тоа што сме балканска земја која се обидува да се реформира и тешко ни оди затоа што сите треба да ја смениме свеста…

loading...

AnimeKisa: Glitter Force (Dub) anime episode 40 online free at https://animekisa.in watch anime online

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animeflixnl.aspx

Gamevn: http://gamevn.com/members/animefreakws.1765907/