(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШЕФОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: За 20 години во ТИРЗ се инвестирани 1 милијарда евра, ние ќе го дуплираме тоа до крајот на мандатот на оваа влада!
(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШЕФОТ НА ТИРЗ, ДЕСПОТОВСКИ: За 20 години во ТИРЗ се инвестирани 1 милијарда евра, ние ќе го дуплираме тоа до крајот на мандатот на оваа влада!
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021

ЗА ЖАЛ МНОГУ ОД ЖРТВИТЕ ОД КОРОНА СЕ ПРАКТИЧНО САМОУБИЈЦИ!

Денеска бев сведок на една неверојатна сцена за која многу часови ми требаше да ја сварам и разберам…

Бев во една општинска зграда во една од општините во Скопје требаше да се видам со еден од скопските градоначалници за да договориме интервју.

Додека чекав пред рецепција за да се ослободи градоначалникот, доаѓаа разни луѓе кои си бараа разни услуги од општината.

Речиси сите беа со маски на лицето, човек задолжен за примање на гостите во општината им мереше температура на сите ги прашуваше што им треба и вртеше телефони за да им каже дали може да бидат примени.

Во еден момент влета еден пристар човек на едни 60-70 години и човекот немаше никаква намера да стави маска.

Редарот го замоли да стави маска или да излезе надвор и таму да чека да биде примен од некој од секторите, овој излезе надовор, потоа пак влезе и по многу натегање, реши да стави маска но ја стави на муцката не на устата и носот?!?!

Кога реши да влегува така, редарот почна да го убедубва да ја стави уредно маската на носот и устата. Овој со големо негодување прифати, почна да пцуе и да колне, но сепак ја крена маската и влезе со редарот во општината.

По едно 15 минути се слушна викање и урлање во ходникот и одеднаш излегоа и двајцата овој пат овој стариот без маска?!?!?! Откако излегоа од општината почнаа да се распрваат пред шалтерот додкеа излегуваа надвор.

– Ама зошто ја извади човече маската додека беше внатре?

– Абе како да не ја извадам, го виде ли тој пред мене, го знам комшија ми е, он не носеше маска, зашто ја да носам маска?!?!

– Па он ако е глуп и прави грешка ти зошто по негов памет?

– Абе ајде, ако за него не важат правила, зашто па ја да ставам маска?

– Добро добро ајде излези, ми ги скина нервите денеска човече….

И ја ги гледам цело време со зината уста и просто не ми се верува?!?! Ееееј човекот има 60-70 години, според изгледот не ми делуваше баш многу здрав и во добра кондиција, по бојата на кожата на лицето ми личеше дека е малце отечен со жолта кожа и отечени очи што ми навестува дека има човекот проблеми со цигари, алкохол, шеќер, притисок итн итн што значи има коморбитети и ако закачи корона тешко дека ќе се спаси од вечните ловишта горе на небото, но запнал да не носи маска па за жива глава не сака да ја стави на устата и носот и што ние да правиме со овие луѓе кои решиле да се убијат практично?!?!

Дали за нивната лудост е крив Филипче Караџоски владата или било кој во оваа земја?!?! Ако он не верува дека Корона постои и практично ги саботира сите начини да се заштити, не му гине зараза, кога тогаш ќе ја закачи некаде дали од комшијата на седенка дали на некоја свадба дали во некое такси или во автобус или некаде каде човекот не носи маска и практично ги игнорира сите мерки на заштита, како за неговата идна речиси сигурна смрт да обвиниме влада систем здравство држава кого да обвиниме?!?!?!

loading...

AnimeHeaven animeheaven hunter x hunter: Watch High-Rise Invasion Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/QPLY/ep-1)

WCOStream watch anime free: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105