Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!

МУ НЕМА РАМЕН ВО ПОЛИТИЧКАТА СТРАТЕГИЈА И ИТРОШТИНА – ЗАЕВ УШТЕ ЕДНАШ ПО 100-ТИ ПАТ УСПЕА ДА ГИ МАТИРА ВМРОВЦИТЕ – УСПЕА ДА ИЗВЕДЕ ПОЛИТИЧКА ОПЕРАЦИЈА ДОСЕГА НЕВИДЕНА ВО НАШАТА ИСТОРИЈА – ЈА ПРОМЕНИ ВЛАСТА БЕЗ ОПОЗИЦИЈАТА ДА ДОЈДЕ НА ВЛАСТ?!?!?!

Пишува Саше Ивановски Политико

Она што се случи вчера на Бихачка и она што се случува овие денови е политичка операција досега невидена во македонската политика. Се менува власта без опозицијата да дојде на власт?!?!?! Епа како е тоа можно?!

Епа можно е, со Заев и неговата невидена политичка итроштина и стратешка надмоќ, се е можно во земјава.

Чуда се случуваат на македонската политичка сцена кога имаш политички лидер каков што е Зоран Заев.

Човекот си оди од политиката комотно, со се комплет своја екипа и во влада и во СДСМ без да мора да ја предаде власта на опозицијата?!?!

Човекот прави целосна промена на власта додека ВМРО ДПМНЕ тоа немо го гледа од белата палата?!?!

СДСМ реши сама да си ја промени целата владејачка постава со што си купи најмалку уште 4 а некои проценуваат и уште 8 години власт и ВМРО ДПМНЕ немо тоа го гледа и не им се верува што им се случува.

Со оваа операција Заев ги матира ВМРОВЦИТЕ и им нанесува огромна политичка штета. Сега паѓаат во вода целата црна кампања која е водена 5 години уназад и во која се влложени десетици милиони евра пари на кримоси мафија избегани моќници кои се надеваа дека некако ќе успеат да го срушат Заев и со тоа ќе направат промена на власта, на крај Заев си замина но ВМРО и мафијата останаа во опозиција?!?!

Сега на јавноста ќе и треба една година само да ги запамти кои се новите министри и директори. Па на ВМРОВЦИТЕ ќе им треба една до две години да шират лажни вести и црна пропаганда за да воопшто го чепнат интегритетот на новите министри и директори, па дури по 4 години веќе ќе почне нешто да се лепи на нив од тие лаги и клевети, па дури тогаш ќе може ВМРО да се надева на некакви шанси за преврат, а до тогаш можеби веќе ќе почнеме да отвораме сериозни поглавја со ЕУ и ќе има сериозни ефекти од влезот во НАТО и платите ќе растат вртоглаво нагоре па има шанси ВМРО да не се дограби до власт уште наредните 8 години што ќе биде нешто неверојатно и прекрасно за оваа земја и овој народ!

Па како е тоа можно?!

Епа со итроштината и мудроста па и храброста на Заев се е можно. На Бихачка се случува кошмарното сценарио на ВМРО – се обединуваат крилата на Заев на Бранко на Бучко и на Шекеринска!!!

Па тоа е прекрасно! СДСМ сега е најмоќен и најобединет од кога и да било, и тоа ги прави многу многу нервозни и очајни ВМРОВЦИТЕ!

Како што би рекол Фрчко од пред неколку денови НЕМА ДА МОЖЕ ДА СИ ГИ НАЈДАТ КОЛИТЕ НА ПАРКИНЗИТЕ ОД ШТО ЌЕ БИДАТ ЗБУБЕТИ И ЗАБЕЗЕКНАТИ од потфатот на Заев.

Поклон до земја друже, ти нема рамен, не престануваш да ме одушевуваш, одиме кон нови подвизи и нови победи за овој народ и оваа земја!

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

BANANA FISH Episode 15

AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeHeaven Tokyo Revengers (Dub)

dubbed anime Fairy Tail (Dub)

anime heaven au Naruto: Shippuden

tải go88