Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ЗЕМЈАВА ВРИЕ ОД ЦЕПИДЛАКИ – ЛУЃЕ ОПСЕДНАТИ ДА МУ НАЈДАТ НА ЗАЕВ ВЛАКНА ВО ЈАЈЦЕТО!

Гледам еден нов вид на манипулација во земјава од која човек не може да куртули ја има секаде на соц мрежи на портали во куртон емисии па дури и во реален живот во разговор со таксисти пред банка додека чекаш ред во кафана дома на седенки и прослави…

Сите специјализирале во една техника која се вика НАЈДИ МУ ВЛАКНА НА ЗАЕВ У ЈАЈЦАТА, значи најди му маана на Заев во што и да било, најди 2-3 маани и потоа кажи го она легендарното НЕ ГИ БИВА, ИСТИ СЕ, РАЗОЧАРАА, НЕ ГИ ГЛАСАМ ВИШЕ итн итн итн!

Значи мене тоа многу ми е смешно затоа што во суштина имаш човек кој направил куќа за 4 години, значи срушил прво една дивоградба која се клатела на ветерот, ископал темели донел материјали потоа ѕидал нагоре турал плочи кров прозори фасада топлотна и ти доаѓаш и му викаш јебига ова е срање не вреди, гледајте овде има заборавено шајка да се избади а онами има скршено 2 плочки, готово ова не вреди ова е тешко срање!

И замисли ја сега ти таа перверзија ти гинеш му правиш куќа он да живее мирно и спокојно го правиш тоа волонтерски затоа што политиката е волонтирање за плата, нема тука профити нема билдање бизнис империја, со едни изгубени избори те фрла системот у ѓубре и готово стануваш никој и ништо.

И наместо народот да го цени целиот тој труд, сите станала ебени цепидлаки и мрчатори и се нешто серат мрчат и паламудат!

ЈАЈЦАТА ДА ТИ ОТЕЧАТ!

Никој не ги гледа успесите, тие се како нешто нормално, кога Заев и компанија ќе прокнижат некој голем успех реакциите се од типот – епа што тоа му е работа, за тоа зима плата, што сега ќе го опеваме ли, да му клекнеме ли сега на колена, па тоа сите го прават у цел свет, ама кога нешто ќе згрешат и тоа нешто небитно ситница некоја, абе цел народ се крева на нозе и урлаат 100 пати појако од што фалат или честитаат кога ќе се направи некој голем успех за земјата.

Но зошто истата шема не се употребува во спортот каде е обратно, кога ќе се постигне успех сите се на нозе и слават но кога ќе се згреши има мукла и сите се прават мутави со некој таму коментар абе не не бива и толку, зошто политичарите и спортистите имаат различен третман во нашата земја?

Односот успеси на спрема грешки е 10 спрема 1 но ние збориме и урламе само за грешките и затоа обичниот народ мисли дека владава само греши што не е точно, оваа влада ја однесе земјава 50 години напред во цивилизациски политички демократски правен економски технолошки инфраструктурен и секој облик и тоа ќе ви го признае и најзакоравениот вмровец ама на само, никој да не го чуе, инаку во јавност очите ќе ти ги извади како Македоња била уништена и комуњарите наследиле КРАСНА држава и ја продале, преебале, дале на душманите и сме биле сега некаков режим хибриден ваков онаков ама реално ваква демократија НИКОГАШ немало во земјава од Римско време од Антика преку турско, српско, бугарско, комунистичко, транзициско па до сега Заево време кога секој може да каже што сака и тоа на тв и ич ништо да не му фали ни на работа нити во бизнисот нити никаде, тотална демократија до јаја!

Толкава демократија што дури коалициски партнери на Заев си дозволуваат да излезат на вмровски телевизии и партал да ја прават владата и премиерот, нешто што е НАУЧНА ФАНТАСТИКА во Груево време но тоа никој не го приметува, сите се прават мутави удрени со мокра чорапа!

loading...

AnimeDao: Attack on Titan Season 3 Part 2 anime episode 10 online free at https://animedao.nl kissanime animedao

AnimeHeaven: Big Windup! (Dub) anime episode 25 online free at https://animeheaven.pro watch anime dub

Animepahe: Zenki anime episode 51 online free at https://animepahe.cc free anime online

AniWatch: Noblesse anime episode 13 online free at https://aniwatch.pro anime stream

Pxhere: https://pxhere.com/en/photographer/3662903

Addwish: https://addwish.com/animefreakws