Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки

ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО МРЧАТОРИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО ПОБЕДАТ ЗАЕВ?

Како самопрогласен најголем Заевист во земјава, морам да признаам дека некогаш ме фаќа паника дали Зоки Заев ќе падне жртва на македонската хистерија, ме фаќа паника дека мрчаторите ќе извојуваат победа над неуморливиот непоправлив оптимист, струмичкиот харизматичен лидер на СДСМ…

И во таквите моменти на паника, нормално паничам, и пријателите многу добро ми ја знаат таа слабост па одма рипаат со пораки еј дај не паничи жити се, тоа ти е најголема мана аман…

И признавам тоа ми е голема маана, немам трпение, ме фаќа моментот, а во политиката мораш да имаш и трпение, челични нерви, стабилна психа и мисла…

Сега после веќе 4 години власт на СДСМ и Заев како премиер, почнувам да ја согледувам големата слика и се повеќе сум уверен дека мрчаторите никогаш нема да го победат Заев. Знаете ли зошто?

Затоа што мрчаторите не можат да стигнат толку да мрчат колку што Зоки може да сработи на долг рок. Едноставно ќе ги скине на кондиција. И тоа го увидов овие денови. Таман они ќе заквичат во хор под диригентската палка на штабот во белата палата, и ќе почнат да го теглат онака баш заглушувачки за некоја измислена глупост и надуван скандал, кога тоа Зоки ќе излезе со нешто ново добро сработено добро замислено добро предложено, испланирано, добро за земјата и за народот и они ќе мора да мењаат песна и да смислуваат нова хистерија. И овие таман ќе почнат да смислуваат вицеви и хистерија и релативизација и исмевање и плукање кога тој веќе утре ќе излезе со 10 нови мерки нови проекти нови успеси на домашен и меѓународен план и овие пак ќе треба сега да земаат пак залет и така до бескрај си играат мачка и глушец…

Таман мрчаторите ќе смислат лажни вести, глупи вицеви, долна приземна простачка теорија на заговор, Зоки ќе ги извади од шини со нови настани и така на долг рок ги исрцпува им ја вади душата погана расипана гадна мизерна скапана отровна…

Заев во приказнава е како брзата птица итрица а мрчаторите се како оној којотот кој цело време сирот завршува демолиран или разнесен од некој динамит.

Затоа Зоки не им се плаши, ги гледа позади како се дават во прашината и им се смее во фаца и шири оптимизам кон сите како нас кои само паничиме и падавичариме од страв дека ВМРО ќе се врати на власт.

Оваа битка е осудена на успех на Заев и пораз на мрчаторите и гадовите слугите мафијашки! НЕ дека мрчењето не прави штета, не го велам тоа. Само велам дека на долг рок ќе се паметат успесите, сработеното ќе се гледа, сите ќе го видиме животот подобрен пред нашите очи, и тоа ќе ја победи хистеријата и мрчењето, колку и да се трудат да релативизираат и шират лажни вести и да ја саботираат работата на владата, на крај, упорноста, храброста, вредноста, работливоста, знаењето, добрата намера ќе победат над обидите тоа да се скрие во магла и чад од хистерија злоба и лажни вести.

loading...

Website https://twistmoe.net: Watch Hana no Mahoutsukai Mary Bell: Phoenix no Kagi twistmoe Episode Full english dubbed anime

Watch anime online for free at KissAnime darling in the franxx kissanime

Website https://wcostream.cc: Watch Ogre Slayer wcostream Episode 4 watch animes

Watch Beastars Episode 12

Snupps: https://www.snupps.com/kissanimemx

Thefarmingforum co: https://thefarmingforum.co.uk/index.php?members/animefreakws.160077/#about