(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

ЗОРАН ЗАЕВ Е СМРТЕН НЕПРИЈАТЕЛ НА МЕДИУМИТЕ

Груевски беше непријател на слободата на медиумите, но беше дар од бога за медиумите.

Заев е обратно. Да објаснам троа.

Грујо не ја сакаше слободата и ги казнуваше новинарите и медиумите. Нема поголема мотивација и инспирација и подарок за новинарите, затоа што тие се родени со сонот дека ќе бидат херои еден ден што срушиле режим со својата храброст и посветеност. Тоа е компензација за тоа што во детството новинарите се обично неуспешни со девојките и имаат длабоки трауми и потреба да се докажат на општеството кое цело детство ги сметало за лузери. Исто така новинарите го следат примерот од хероите од филмовите каде херојот се бори против злото а што има поголемо зло од диктатор кој ја заробил татковината и го малтретира и краде народот?!?!

Грујо беше и лопов и несподобен политичар и мафијаш, а со себе носеше и орда на 1000 до 5000 лопови бараби бандити и ропаци непособни. Значи кај и да рчнеш имаше криимнал и материјал за ПУЛИЦЕР, каде и да рчнеш во која и општина во кое и министерство кој било месец или година од неговата власт. Криминал и скандали на претек.

Тоа пак раѓаше жестоки дуели со опозицијата, иницирани меѓуетнички тензии, мини војни, кланица во собрание, неизвесност, драма, хаос…

РАЈ ЗА МЕДИУМИТЕ И НОВИНАРИТЕ! ЧИТАНОСТА И РЕЈТИНЗИТЕ ОДЕА ПРЕКУ ПЛАФОН!

Обратно Заев е пријател на слободата, ама новинарите таа слобода можат да си ја пикнат во задникот затоа што нема скандали нема проблеми нема конфликти. Со тоа нема немир во јавноста нема драма нема конфликти нема мини војни, народот си тера нормален живот, никој не гледа вести никој не купува весници никој не гледа политички дебати.

ЗАЕВ Е СМРТ ЗА МЕДИУМИТЕ И НОВИНАРИТЕ! Затоа новинарите се приморани да измислуваат скандали, да бараат влакно во јајцето за да најдат некој скандал за да продадат некој весник и да привлечат некој клик на порталот.

Зошто е тоа така? Затоа што ДОБРАТА ВЕСТ НЕ Е ВЕСТ, вест е само лошата вест! Таа стара вечна девиза и вистина е она што ги убива медиумите кога е СДСМ на власт особено кога е Зоран Заев на власт.

Затоа премиере не им се лути на новинарите и медиумите, тие се во невоља, премногу добро владееш и им го ебеш бизнис моделот и самото постоење им го ебеш!

п.с. Рекорд во тираж на најпродаван дневен весник го држи Дневнник кој за време на војната 2001-ва се печатеше во над 100 000 примероци дневно!!! Тоа пред и после тоа е само мислена именка! Најголема гледаност во македонската тв историја го имаше А1 деновите пред затворањето, секоја вечер вестите ги гледаа фантастични 500 000 домаќинства!!! Тие рејтинзи денеска се НАУЧНА ФАНТАСТИКА!

п.п.с По падот на Трамп, гледаноста на 5-тњ гледани телевизии во САД опадна за 30 до 50%! Затоа што народот знае дека Џо Бајден не е будала и нема да направи ни приближно толку скандали колку Доналд Трамп.

loading...

Website https://animeflix.nl: Watch NAKAIMO - My Little Sister Is Among Them! animeflix Episode 12 animeflix fruits basket

Watch anime online for free at AnimeBee online anime

Website https://kissanime.mx: Watch The King of Fighters: Destiny kissanime Episode 24 kissanime boku no hero

Website https://animeflv.uk: Watch HeatGuy J Special animeflv Episode Full watch anime

Reddit: https://www.reddit.com/user/gogoanimebe

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimelol/1254375/