(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ЈАПОНИЈА ЗА ОВИЕ 30 ГОДИНИ НИ ИМААТ ДОНИРАНО НАД 100 МИЛИОНА ДОЛАРИ МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА – Маричиќ: Јапонската донација во медицинска опрема значи подобри здравствени услуги за нашите граѓани​

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, на денешното примопредавање на јапонската донација на медицинска опрема на Клиничкиот Центар „Мајка Тереза“, рече дека набавката на медицинска опрема во рамки на Јапонската грант програма за економски и социјален развој, е уште еден доказ за успешната и пријателска соработка помеѓу Северна Македонија и Јапонија.

Набавената медицинска опрема за клиниките од Мајка Тереза и за Градска болница 8 Септември, во износ од околу 813.000 евра, носи директна корист за нашата земја и нејзините граѓани, како помош за зајакнување на здравствениот систем во нашата земја и унапредување на здравствените услуги кон нашите граѓани, кажа вицепремиерот Маричиќ на прес-конференцијата.

Тој се заблагодари на Амбасадата на Јапонија и амбасадорот Савада Хиронори што во континуитет даваат значителен придонес кон унапредување на билатералните односи меѓу двете држави, но и кон растот на јапонските развојни средства распределени за поддршка на проекти во нашата држава.

– Јапонија е наш традиционален поддржувач, уште од самото осамостојување на Република Северна Македонија и секогаш е покрај нас во моментите кога ни е потребна помош, како што беше мигрантската криза кога ни обезбеди помош во износ од 4.7 милиони евра, поплавите во Скопје во 2017 кога донираше опрема, како и сега, во услови на пандемија, истакна Маричиќ.

Вицепремиерот ја потврди неговата заложба како Национален координатор за странската помош во Република Северна Македонија за продолжување на успешната и непосредна соработка со Амбасадата на Јапонија, со цел унапредување не само развојната соработка, туку и економската и културната соработка меѓу двете земји.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Season 2

sites to watch anime AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Dragon Ball Z (Dub) Episode 289

Death Note Episode 35

anime streaming AnimeDao My Hero Academia (Dub)