(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
(ВИДЕО) БУЧКОВСКИ: Предлогот е добар и треба да го прифатиме, пропадна идејата дека во Бугарија и Македонија живее еден ист народ!
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Приведени лица барани со потерници во гостиварско
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица
Акциска контрола на МВР во угостителски објекти во Берово: Точење алкохол на малолетници, непочитување на работното време, приведени неколку лица

ИНВАЗИЈАТА ГИ ОБЕДИНИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ И ЛОПОВИТЕ – Украински МВР: 25.000 парчиња автоматско оружје поделени на граѓаните на Киев, за време на инвазијата престанале грабежите и криминалните активности во главниот град

Со цел да се спречи очекуваниот голем руски напад врз украинскиот главен град Киев, локалните власти соопштија на жителите на главниот град им е поделено многу оружје.

Поделени се вкупно 25.000 парчиња автоматско оружје, како и 10 милиони парчиња муниција, соопшти министерот за внатрешни работи Денис Монастирски во видео објавено на социјалните мрежи.

Поделено е противтенковско оружје, додаде тој.

– Киев сам ќе се брани, рече Монастирски.

Тој нагласи дека е горд кога видел луѓе како ги бранат своите градови, села, улици и куќи.

– Сами се организираат, нема ни грабежи, ни немири, рече Монастирски.

MИА

loading...

go88 máy chủ ở đầu go88 bịp go88 iwin

máy chủ sunwin ở đầu mã giao dịch trong sunwin là gì Tải Tài Xỉu Sunwin APK IOS Mới Nhất