Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Груби го свика Комитетот за Коридорите 8 и 10Д, се формираат преговарачките тимови
Груби го свика Комитетот за Коридорите 8 и 10Д, се формираат преговарачките тимови
Бесими: Со околу 190 милиони евра од ЕБОР ќе се финансираат Скопје-Блаце, ФЕ Осломеј 2 и ФЕ Битола
Бесими: Со околу 190 милиони евра од ЕБОР ќе се финансираат Скопје-Блаце, ФЕ Осломеј 2 и ФЕ Битола
ГОЛЕМ БРОЈ КАВАДАРЧАНИ МЕЃУ КОИ И МИТКО ЈАНЧЕВ СЕ ПОНУДИЈА ДА ДОНИРААТ КОСКЕНА СРЦЕВИНА НА МАЛИОТ МАРКО ТАШЕВ
ГОЛЕМ БРОЈ КАВАДАРЧАНИ МЕЃУ КОИ И МИТКО ЈАНЧЕВ СЕ ПОНУДИЈА ДА ДОНИРААТ КОСКЕНА СРЦЕВИНА НА МАЛИОТ МАРКО ТАШЕВ

МВР: ПРИВЕДЕНИ КРАДЦИ И ДИЛЕРИ ВО СКОПЈЕ, СТРУГА, ВЕЛЕС И ПРИЛЕП

Приведен крадец во Прилеп

Денеска (25.04.2022) во 03.15 часот на ул.„Марко Цепенков“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Н.У.(43) од Прилеп. Тој се сомничи дека извршил кривично дело „кражба“ и кај него биле пронајдени повеќе предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело. Тој бил приведен во полициска станица и по цеосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Приведен дилер од Велес, пронајдена дрога

На 24.04.2022 во 22.05 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Д.Р.(19) од Велес затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Исто така, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и дигитална вага. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

На 24.04.2022, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода Ш.Љ.(20) и еден малолетник, двајцата од Скопје. Тие биле затекнати при извршување „тешка кражба“ во објект на правно лице на ул.„Македонија“. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава по член 236 од Кривичниот законик.

Фатен крадец на дело во струшко

На 24.04.2022 во 14.40 часот на локалниот пат с.Велешта-с.Долна Белица, струшко, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода Х.А.(56) од Република Албанија. Тој бил затекнат при извршување кражба во плац за авто делови. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

loading...

go88 đăng nhập go88 dang nhap download go88

mã otp sunwin