БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

30 години независност на Македонија – Демократскиот сојуз на сите граѓани им го честита Денот на независноста на Македонија, ден кога граѓаните плебисцитарно се определија за самостојна и независна држава.

Изминатите 30 години се соочивме со тешки предизвици и понекогаш носевме многу болни одлуки, но многу работи се одвиваа како на фимска лента.
Во тоа време да се спротивставите на ЈНА, да организирате референдум за независност, да донесете Устав усогласен со европските вредности, да раскрстите со еднопартискиот режим и да воведете плурален парламентарен систем, се извонредно тешки одлуки.

Македонија се соочи со ембарго, со ултиматуми, со правење огромни отстапки, со менување на знамето, Уставот, името, со негирање на идентитетот и јазикот, но успеа и сега со гордост и високо крената глава можеме да славиме триесет години самостојност и независност, како држава членка на НАТО и кандидат за полноправно членство за ЕУ.

На Македонија и е потребно единство, сплотување, меѓусебно разбирање и стратегија за развој.

Нека ни е честит Денот на кој се остварија вековните стремежи на сите наши револуционери, илинденци, партизани и современици за независна држава.

Ви благодариме на соработката

loading...

watch animes. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer: Entertainment District Arc Episode 1

AnimeDao Naruto: Shippuden (Dub)

dubbed anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

free anime My Hero Academia Season 5