Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

А МИСЛЕВМЕ ДЕКА ОД НЕГО ЌЕ БИДЕ НОВ КИРО ГЛИГОРОВ – ПЕНДАРОВСКИ ПРИЗНА: АДВОКАТИТЕ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА 27-МИ АПРИЛ ОСТВАРИЈА СРЕДБА СО МЕНЕ И МЕ УБЕДИЈА ДЕКА ТРАЈКО И КОМПАНИЈА СЕ НЕВИНИ?!?!

– Адвокатите на осудените за организација на 27-ми април ми укажаа на некои детали од случајот и јас сега мислам дека тие се невини односно не се терористи, по таа логика и екс претседателот Иванов треба да е обвинет за тероризам затоа што и он одби да го даде мандатот иако беше должен да го даде… Нека ми покаже некој како Трајко Вељановски и осудените изричито велат дека не ја даваме власта влегувајте тепајте…

Претѕседателот Пендаровски дозволил да влијаат директно врз него адвокатите на обвинетите за организација на 27-ми април и ај што дозволил да му држат лекции и да му лобираат, туку он потпаднал под тој адвокатски притисок и убедување и сега он се бори за нивно ослободување?!?!

Ние го мислевме нов Киро Глигоров тој по патот на Геро тргнал и ќе и помага на мафијата да се спаси за да се додвори на вмровците, какво разочарување мајко мила мајчице…

Инаку запрепастувачки е како Пендаровски коментира судски процес а го нема прочитано ниту обвинението нити пак го следел судскиот процес, да го направел тоа ќе ги видел и слушнал пораките кои се дел од доказите а на кои обвинетите нарачуваат поголеми партиски трупи да дојдат во собранието и ги упатуваат истите кон прес салата каде се пратениците и изричито велат дека јуначки ќе се гине до последна капка крв и кабинетот на Трајко не смее да се даде а со тоа и да почне промената на власта…

Не само тоа, туку еден од обвинетите, екс шефот на ДБК донел и возило полно со калашникови и бомби и го паркирал пред собрание, како ова го коментира новиот адвокат на убијците, Пендаровски, за што им било потребно тоа оружје или ќе се правиме мутави и глупи сега, ќе глумиме недоветни?!

loading...

WCOStream: UQ Holder! anime episode 12 online free at https://wcostream.cc anime online

Watch Magical Girl Spec-Ops Asuka Episode 12

Watch anime online for free at GoGoAnime seven deadly sins gogoanime

Website https://animebee.to: Watch The King's Avatar 2 animebee Episode 12 anime stream

Pantip: https://pantip.com/profile/6494141#topics

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimelol