Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Приведен крадец во Скопје, фатен при обид за тешка кражба, Приведени двајца разбојници во Скопје, Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
Ковачевски: Земјоделските субвенции се исплаќаат навремено, со мерки поттикнуваме стабилно и зголемено домашно производство на храна
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
(ВИДЕО) Ковачевски: Со ребалансот се обезбедуваат средства во висина од 80 милиони евра за антикризни мерки, поддршка на земјоделците и повисоки плати и пензии
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
„Gulf oil“ Македонија донираше прехрамбени производи и средства за лична хигиена на семејства на деца со пречки во развојот
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза

А ЗИНЕ, ЛАЖЕ: КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПАК ИЗЛАЖА ДЕКА ЕУ НЕ САКАЛЕ ДА НЕ ПРИМАТ ЗАТОА ШТО СМЕ ПРОИЗВЕДУВАЛЕ МНОГУ МАРИХУАНА?!?!

– ЕУ не сака да не прими затоа што ќе бидеме најголеми извозници на марихуана во Европа, кој сака таква земја?!?!

Горан Момировски пак излажа на куртон Алфа. Лидери во производство на марихуана во Европа во моментов се Британија, Германија, Холандија и Италија. Кон нив многу брзо ќе се приклучат и Шпанија и Франција. Сите се тепаат за да го освојат пазарот кој се проценува дека тежи околу 100 милијарди евра годишно!

Но ние имаме капацитет за извоз од околу 100 милиони евра што е капка во морето за ЕУ пазарот на медицинска и рекреативна марихуана.

Значи кралот на лажните вести А ЗИНЕ ЛАЖЕ!

The Europe cannabis market is expected to reach US$ 36,997.1 million by 2027 from US$ 3,498.1 million in 2019; it is anticipated to grow at a CAGR of 29.6% from 2020 to 2027.

In the next five years, Europe is set to become the world’s largest legal cannabis market. With a population of more than double that of the United States and Canada combined, the market is ripe, and the industry has grown more in the last year than the last six combined, according to a new report.

More than €500 million has been invested in the cannabis industry to date, and six countries have announced new legislation regarding the growth, sale, or consumption of cannabis. France, the UK, and Spain are reviewing current legislation, while Germany, Italy, and the Netherlands – countries considered industry leaders – are focusing on expanding existing medical programmes. The market is primed and ready for harvest – one that could be worth as much as €123 billion by 2028, say researchers at Prohibition Partners in a report titled ‘The European Cannabis Report’.

Prohibition Partners was founded in 2017 with a mission to open the international cannabis industry through reliable data and intelligence. The organisation has grown to become a leading provider of market insights and consultancy, and aims to unlock the societal and commercial potential of cannabis.

Cannabis investments in the US and Canada quadrupled in 2018, catching the eyes of European policymakers. Simply stated, good bud brings good money – and “while Europeans do not expect a similar regulated recreational market [as those in some states in the US and throughout the entirety of Canada] in the immediate future, policymakers and businesses do anticipate substantial growth in the medical area.”

loading...

go88 cổng game lấy mã giftcode go88 ảnh ăn tiền go88

lô đề sunwin