ПРОБИШТИП СЕ ПОДНОВИ СО 4 НОВИ ВОЗИЛА ЗА СОБИРАЊЕ СМЕТ И 140 НОВИ КОНТЕЈНЕРИ
ПРОБИШТИП СЕ ПОДНОВИ СО 4 НОВИ ВОЗИЛА ЗА СОБИРАЊЕ СМЕТ И 140 НОВИ КОНТЕЈНЕРИ
ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ВЕЛИЧИНА Е ПАНДЕВ ВО СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВА ВЕЛИЧИНА Е ПАНДЕВ ВО СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
(ВИДЕО) БРАВО МОМЦИ, НЕ СЕ ПОСРАМОТИВМЕ НА ЕВРОПСКО, И ТОА Е НАЈВАЖНО!!!
(ВИДЕО) БРАВО МОМЦИ, НЕ СЕ ПОСРАМОТИВМЕ НА ЕВРОПСКО, И ТОА Е НАЈВАЖНО!!!
(ВИДЕО) ЦЕЛ СВЕТ ГО КОМЕНТИРА ОВОЈ МАКЕДОНСКИ ФАН: УПОРНО ЛУПА ВО ТАПАНОТ А ТОЈ ИСЦЕПАН ПАРАМ ПАРЧЕ!
(ВИДЕО) ЦЕЛ СВЕТ ГО КОМЕНТИРА ОВОЈ МАКЕДОНСКИ ФАН: УПОРНО ЛУПА ВО ТАПАНОТ А ТОЈ ИСЦЕПАН ПАРАМ ПАРЧЕ!
ЗАЕВ: ПРЕД ЧЛЕНСТВОТО ВО ЕУ, БУГАРСКИОТ И ХРВАТСКИОТ НАРОД ЌЕ БИДАТ ВПИШАНИ ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ
ЗАЕВ: ПРЕД ЧЛЕНСТВОТО ВО ЕУ, БУГАРСКИОТ И ХРВАТСКИОТ НАРОД ЌЕ БИДАТ ВПИШАНИ ВО МАКЕДОНСКИОТ УСТАВ
ШОКАНТНО - СВАРОВСКИ СУДСТВОТО УШТЕ ЖИВЕЕ: МЕСТО ДА ДОНЕСЕ ПРЕСУДА, СУДОТ ПО ТРЕТ ПАТ ОДЛУЧИ ОДНОВО ДА ИМ СЕ СУДИ НА МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ
ШОКАНТНО - СВАРОВСКИ СУДСТВОТО УШТЕ ЖИВЕЕ: МЕСТО ДА ДОНЕСЕ ПРЕСУДА, СУДОТ ПО ТРЕТ ПАТ ОДЛУЧИ ОДНОВО ДА ИМ СЕ СУДИ НА МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ
Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
Филипче: Жената е на прво место во општеството, се грижиме за секоја мајка и сопруга
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА
(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД СОФИЈА: АПЕЛ ДО БРАЌАТА БУГАРИ ДА НИ ПОМОГНАТ, ИМ ДОЛЖИМЕ ИДНИНА НА МЛАДИТЕ, ДА НЕ РОБУВАМЕ НА ИСТОРИЈАТА СО ШТО ЌЕ ЈА ЗАГРОЗИМЕ СЕГАШНОСТА И ИДНИНАТА

АД ЕСМ го доби признанието во категоријата “Општествена одговорност” на Манифестацијата “Најуспешни битолчани за 2019 година” што се одржа во организација на Битолски весник, најстариот локален весник во земјава

Манифестацијата требаше да се одржи во февруари, но беше одложена заради ковид пандемијата и истата се одржа викендов во Битола, согласно сите протоколи пропишани од здравствените власти.

🏆Наградата во име на компанијата, ја прими генералниот директор, м-р Васко Ковачевски.
🤝АД ЕСМ во текот на 2019 година финансиски помогна бројни културни настани, меѓу кои, ИФФК Браќа Манаки, Охридско лето, Галичка свадба..

Донираше во основни и средни училишта, факултети…
Помогна десетици здруженија, организации, поединци од различни области.

Не ги запостави барањата ниту на спортските клубови.

На крај, од сопствени средства одвои 10 милиони евра за инвертер клими во неколку најзагадени градови во Северна Македонија.

⚡️АД ЕСМ се води од девизата “Општествената одговорност не е трошок, туку е инвестиција” и ќе продолжи и во иднина да ја помага заедницата бидејќи тоа е интерес и долгорочна цел на компанијата!

loading...