ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ДИК заврши со пребројување на гласовите во Куманово – Димитриевски води со само 22 гласа
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
ШОКАНТНО: ДУРИ 1400 ОХРИЃАНИ ГЛАСАЛЕ ЗА ГОЦЕ ВЕГЕТА, ПОРАДИ ШТО ЌЕ ИМА ВТОР КРУГ ВО ОХРИД
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
(ВИДЕО) ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ РЕКЛАМНИ СПОТОВИ ДОСЕГА Добредојде за новото време – ребрендирање на Комерцијална банка
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Победник на советничките листи во Куманово е СДСМ
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
Билал Касами прогласи победа во Тетово, очекува поддршка во втор круг
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!
КАКО МОЖЕ НЕКОЈ ДА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА ПОБЕДНИК АКО ИЗГУБИЛ ВО ЦЕНТАР, КАРПОШ, ШУТКА, КУМАНОВО, БИТОЛА, ЛОЗОВО, РАДОВИШ, ПАЛАНКА, ПРОБИШТИП, КОЧАНИ, ДЕЛЧЕВО, БЕРОВО, ВАЛАНДОВО, СТРУМИЦА, ДОЈРАН, РЕСЕН, КРУШЕВО И Е ПРЕД ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ?!?!
НЕВЕРОЈАТНО, НАШИОТ ТИКВЕШ УСПЕШНО СЕ ВМЕШУВА ВО СЕГМЕНТОТ ПРЕМИУМ ВИНА НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР, ВИНА КОИ ЧИНАТ ОД 100 ДО 500 ЕВРА ШИШЕ!
НЕВЕРОЈАТНО, НАШИОТ ТИКВЕШ УСПЕШНО СЕ ВМЕШУВА ВО СЕГМЕНТОТ ПРЕМИУМ ВИНА НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР, ВИНА КОИ ЧИНАТ ОД 100 ДО 500 ЕВРА ШИШЕ!
Кондовски: Изборните резултати даваат одлична основа за победа во вториот круг кој е веќе извесен и во кој најавувам повторно позитивна и прогресивна кампања
Кондовски: Изборните резултати даваат одлична основа за победа во вториот круг кој е веќе извесен и во кој најавувам повторно позитивна и прогресивна кампања

АДВОКАТИТЕ ЌЕ СЕ ОМРСАТ ОД МИЛИОНИ ЗА ОДБРАНА НА МАФИЈАТА – Камчев ќе го бранат шест адвокати, а Мијалков тројца

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков” во случајот “Плацевите на Водно” ќе го бранат тројца адвокати, и тоа Петар Василев, Миле Петковски и Звонко Давидовиќ.

Додека пак бизнисменот Орце Камчев ќе го бранат шест бранители и тоа Гоце Ристевски, Тони Менкиновски, Еленко Миланов, Антонио Апостолски, Саше Бошков и Александар Михајловски, кои беа присутни во судница. Сепак тој истакна дека дополнително ќе се изјасни кој од нив ќе го застапува во кривичната постапка.

Додека обвинителката Лиле Стефанова го даваше воведниот збор, судијата Илија Трпков два пати го опомена обвинетиот Камчев да внимава како се однесува во судница. Првиот пат му рече да не се врти наназад и да не разговара, а вториот пат го праша зошто цело време се смее.

Судењето за “Плацевите на Водно” стартуваше денеска. Обвинителката Стефанова го даде воведниот збор, а на следното рочиште закажано за 19 јули, обвинетите ќе се изјаснат за вина и ќе дадат воведен збор.

Според обвинението, Груевски е обвинет за делата „перење пари и за противправно стекнување и прикривање на имот“.

Неговиот кум Ристо Новачевски, бизнисмените Ненад Јосифовиќ, Јордан (Орце) Камчев и Ратка Куновска Камчева се товарат за „перење пари“, а првиот братучед на Груевски и поранешен директор на УБК, Сашо Мијалков, е обвинет за „помагање при кривично дело перење пари и други приноси од казниво дело“.

loading...

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Akame ga Kill! Recap (https://animepahe.cc/m/Z05K) Episode Full - Raw

Website https://animefreak.ws: Watch The World of Narue animefreak Episode 12 anime freak one piece

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Scoop: https://www.scoop.it/u/animeflixnl

Gogoanimelol doodlekit: https://gogoanimelol.doodlekit.com/