На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

АХМЕДОВСКИ: Личен демант кон обвинувањата од Геге Демировски

Личен демант кон обвинувањата од Геге Демировски.

Иако бил должен да знае дека тоа што јавно го изнесе преку својот фб профил претставува клевета, лага и говор на омраза сепак без повод и причина од моја страна упорно изминатите два дена ги пласираше а со намера да ми нанесе штета на честа и угледот како и да предизвика лавина на коментари од повеке лица со навредливи и заканувачки содржини по животот и телото,
и успеа во тоа.

Нема да кажам ниту еден навредлив збор кон него, човечко суштество е, таков каков што е со неговиот севкупен психофизички склоп сепак му е мил на Господа.

Но навистина го повикувам доколку навистина од некое Обвинителство или обвинител кој го споменува му се доставени докази за мој кривичен прогон јавно да ги обелодени како што изјавува и во тој случај нека се насладува.

Нечовечки е без аргументи и без причина некој да биде толку жестоко и безмилосно обвинуван и да се повикува на негово линчување, секој човек а посебно Верник Муслиман како што се претставува дотичниот најмалку треба да превзема вакви неморални и пртивзаконити постапки. Како чувар и душегрижник за Ромските права треба да биде тука во Државата а не надвор од неа каде се претставува како жртва на системот со цел избегнување на правда и добивање Азил.

За изнесеното барам извинување онака како што и го стори јавно преку фб профилот ако малку има чувство и грижа на совест. Најодговорно тврдам дека до сега во мојот 20годишен Адвокатски стаж немам сторено нити едно кривично дело, а нити потоа како Министер и сега како Советник во сегашната Влада,нитупак некој ми дал пари за направена услуга со цел присвојување на противзаконита корист.

НИКОГАШ НЕ СУМ БИЛ ПРЕДМЕТ НА КРИВИЧЕН ПРОГОН ИЛИ ПРЕКРШОК, НИКОГАШ НЕ МИ БИЛА ИЗРЕЧЕНА МЕРКА НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ КАКО ШТО ИМАШЕ ГЕГЕ.

Инаку заради сознание, сега нее тука, но како и да е дали Овој Јули и било кој Јули ке се ипрчиш пред судските олтари ако не се напиеш вода да дојдеш при себе.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime stream AnimeHeaven Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

watch anime AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 2

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 9