Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

Ахмети лобира за Петре Шилегов!

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети деновиве се сретнал со главните партиски експоненти во Скопје со цел да обезбеди поголема поддршка и повеќе гласови за кандидатот на СДСМ за Градот Скопје, Петар Шилегов, кој во вториот круг се натпреварува со независната кандидатка Данела Арсовска која е поддржана од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и од коалицијата Алијанса за Албанците – Алтерантива.

Како што пренесува „Слободен печат“ од сигурни извори во ДУИ, Ахмети се сретнал со новоизбраниот градоначалник на Сарај, Блерим Беџети во просториите на општината и од него побарал максимална мобилизација во неговата општина за кандидатурата на Шилегов, бидејќи во Сарај во втор круг ќе се гласа само за прв човек на градот.

Ахмети, вели нашиот извор, се сретнал и со потпреседателот на партијата Изет Меџити од кого го побарал истото. Партиски извори велат дека Ахмети побарал и од партиските структури во Бутел, Гази Баба и Ѓорче Петров да се стават во движење за да се постигне победата на Шилегов.

loading...

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Hakumei to Mikochi: Neji to Bed to Irori to Bakuchi (Dub) (https://aniwatch.pro/m/Deev) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Darker than Black (Dub) animedao Episode 25 animedao god of highschool

https://animeflv.uk online anime

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE