Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Ахмети: Мицковски мисли дека тој наместо Албанците треба да одлучува кој ќе ги преставува во институциите

Некогаш СДСМ, а денес ВМРО-ДПМНЕ. Иста кампања, ист наратив и иста стратегија, вели лидерот на ДУИ, Али Ахмети во коментар на социјалните мрежи, кој доаѓа по изјавата на Христијан Мицкоски дека ДУИ треба да оди во опозицијата.

Според Ахмети, ова не е ништо ново туку веќе виден филм само со различни актери.

„Граѓаните се тие кои одлучуваат за судбината на политичките партии во државата и одредуваат кој ќе ја има одговорноста за водење на државата согласно нивните очекувања“, вели Ахмети.

Лидерот на ДУИ порачува дека гласот на граѓаните во едно демократско и мултиетничко општество е свет и одлучувачки и тоа мора да го почитуваат сите чија цел да еден ден да преземат одговорност и да ја водат државата.

loading...

gogo anime tv. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

GoGoAnime Fairy Tail Episode 170

GoGoAnime Record of Ragnarok

anime streaming One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 8