БРАВО - ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КЕЈОТ НА ВАРДАР ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
БРАВО - ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КЕЈОТ НА ВАРДАР ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ШОКАНТНО - ШИЛЕГОВ ОТКРИ: ФК ВАРДАР НЕМА СВОЈ ИМОТ, АКАДЕМИЈАТА И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ САМСОНЕНКО ГИ СТАВИЛ НА ИМЕ НА СВОЈАТА СОПРУГА!
ШОКАНТНО - ШИЛЕГОВ ОТКРИ: ФК ВАРДАР НЕМА СВОЈ ИМОТ, АКАДЕМИЈАТА И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ САМСОНЕНКО ГИ СТАВИЛ НА ИМЕ НА СВОЈАТА СОПРУГА!
БОМБА НА ШИЛЕГОВ: САМСОНЕНКО ГО ОГРАБИЛ ФК ВАРДАР, ДАДЕН МУ Е БЕЗ ДОЛГОВИ И СО ИГРАЧИ ВРЕДНИ 6 МИЛИОНА ЕВРА, СЕГА КЛУБОТ ИМА ДОЛГ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА И ИГРАЧИТЕ ВРЕДАТ 800 ИЛЈАДИ ЕВРА!
БОМБА НА ШИЛЕГОВ: САМСОНЕНКО ГО ОГРАБИЛ ФК ВАРДАР, ДАДЕН МУ Е БЕЗ ДОЛГОВИ И СО ИГРАЧИ ВРЕДНИ 6 МИЛИОНА ЕВРА, СЕГА КЛУБОТ ИМА ДОЛГ ОД 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА И ИГРАЧИТЕ ВРЕДАТ 800 ИЛЈАДИ ЕВРА!
РАЗБИЕНА ГОЛЕМА КУРТОНСКА ЌЕЛИЈА СО СОМОВИ КАПИТАЛЦИ КОЈА ЖДЕРЕЛА ПРАСИЊА ПЛАТЕНИ СО УНГАРСКО МАСЛО - Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци
РАЗБИЕНА ГОЛЕМА КУРТОНСКА ЌЕЛИЈА СО СОМОВИ КАПИТАЛЦИ КОЈА ЖДЕРЕЛА ПРАСИЊА ПЛАТЕНИ СО УНГАРСКО МАСЛО - Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ДОДЕКА СУМ ЈАС ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗА 3,5 ГОДИНИ, НЕМА СКАНДАЛ ВО ГРАД СКОПЈЕ И ТОА ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ГИ БОЛИ, ТИЕ СЕ НАДЕВАА НА НЕШТО ДРУГО!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ДОДЕКА СУМ ЈАС ГРАДОНАЧАЛНИК, ЗА 3,5 ГОДИНИ, НЕМА СКАНДАЛ ВО ГРАД СКОПЈЕ И ТОА ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ГИ БОЛИ, ТИЕ СЕ НАДЕВАА НА НЕШТО ДРУГО!
(ВИДЕО) Шахпаска : Преку проширување на капацитетот, детската градинка „Синоличка“ сега може да згрижи 164 деца
(ВИДЕО) Шахпаска : Преку проширување на капацитетот, детската градинка „Синоличка“ сега може да згрижи 164 деца
ТРАГЕДИЈА НА ПОНИКВА Една девојка загина, а двајца се тешко повредени откако со џип паднале во провалија
ТРАГЕДИЈА НА ПОНИКВА Една девојка загина, а двајца се тешко повредени откако со џип паднале во провалија
СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист
СДСМ: Пресудата за случајот Таргет-Тврдина е удар врз остатоците на режимот на ВМРО-ДПМНЕ, патот на правдата е чист

АХМЕТИ СЕ ЗАРАЗИЛ ОД ОПТИМИЗМОТ НА ЗАЕВ: По средба со Бучковски изјави дека e убеден дека со Бугарија е можно брзо решение без последици врз јазикот, идентитетот и културата

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска се сретна со поранешниот премиер Владо Бучковски, кој е избран од Владата за контекстот со соседна Бугарија, соопшти ДУИ.

– Ахмети и Бучковски, дискутира за имплементација на Договорот за добрососедство меѓу Скопје и Софија, актуелните ставови меѓу странките и најдобрите начини за да се надмине создадениот спор. Ахмети даде целосна поддршка за интензивен дијалог и изрази убедување дека решението може брзо да се постигне и тоа без никакви последици врз јазикот, идентитетот и културата кои не се дел од контекстот и диjалогот – информираат од ДУИ.

Од таму уште додават дека европскиот дух на постигнување договор треба да преовладува и во неговото прецизно спроведување без одлагање и како дел од рамката за преговори во областа на меѓусоседските односи, но и на уставните одредби за територијална и друга не-закана за нашите соседи.

loading...

Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita (https://funimationfree.com/m/4BBR) Episode Preview at website https://funimationfree.com watch fruits basket season 2 funimation

The Daily Life of the Immortal King (https://gogoanime.be/m/RzGr) Episode 15 at website https://gogoanime.be assassination classroom gogoanime