(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

АЈДЕ ДА ВИДИМЕ ШТО ЌЕ СРАБОТАТ: Од денеска ЈП Улици и Патишта Скопје започнува со градежна офанзива на терен

ЈП Улици и патишта Скопје од денес 15.03.2022год. започнува со активностите кои се предвидени според Програмата за одржување и реконструкција на сообраќајниците во надлежност на Град Скопје. Во оваа програма освен сообраќајниците, е предвидено и одржувањето
на пешачките и велосипедски патеки, како и јавните рекреативни површини на подрачјето на Град Скопје.

Превземањето на планираните активности се однесува на редовното, периодично и интервентно одржување на магистралните, собирни улици и реконструкција на истите кои се во надлежност во Град Скопје и се со цел за безбедно одвивање на сообраќајот. Исто така со Програмата се опфатени и остранувањето на оштетувањата кои настануваат од непредвидени настани за обезбедување на непречен и безбеден сообраќај на магистралните и собирни улици. Редовното следење на состојбата на коловозите и исто така и изведба на коловозите, велопатеките, тротоарите паркинзите и рекреативните површини. Одржувањето на заштитните огради и заштитни столбчиња, како и одржување на фугите на мостовите.

Динамиката на одржување на реконструкцијата на сообраќајниците се утврдуваат секој месец во текот на целата година со оперативен план на приоритетните активности од Секторот за планирање и уредување на просоторт и налози на работни активности доставени од Град Скопје.

ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

free anime online JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

watch subbed anime Bleach

AnimeDao Komi Can’t Communicate Episode 10