БОМБА НА ЗАЕВ: ТИЕ ШТО СЕ БУНАТ ВО СДСМ СЕ ЛУЃЕ КОИ САКАА ДА БИДАТ МИНИСТРИ И ДИРЕКТОРИ АМА НЕ ГИ ДОБИЈА ТИЕ ФУНКЦИИ ЗАТОА ШТО НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ИЛИ МИНИСТЕР
БОМБА НА ЗАЕВ: ТИЕ ШТО СЕ БУНАТ ВО СДСМ СЕ ЛУЃЕ КОИ САКАА ДА БИДАТ МИНИСТРИ И ДИРЕКТОРИ АМА НЕ ГИ ДОБИЈА ТИЕ ФУНКЦИИ ЗАТОА ШТО НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ИЛИ МИНИСТЕР
(ВИДЕО) Заев: За Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, граѓаните треба да излезат на гласање
(ВИДЕО) Заев: За Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера, граѓаните треба да излезат на гласање
(ВИДЕО) Дрогата е најголем проблем на САД, погледнете како изгледаат улиците на главните градови, полни со издрогирани џанаци кои живеат на улица
(ВИДЕО) Дрогата е најголем проблем на САД, погледнете како изгледаат улиците на главните градови, полни со издрогирани џанаци кои живеат на улица
Интервју со Дан(и)ела
Интервју со Дан(и)ела
БЕЗ СТРАВ ОД ТЕМНИНАТА: INTELLI-LUX LED® СВЕТЛА ОД OPEL
БЕЗ СТРАВ ОД ТЕМНИНАТА: INTELLI-LUX LED® СВЕТЛА ОД OPEL
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите

АЈДЕ ДА ВИДИМЕ ШТО НУДИ СДСМ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ: ДОКАЖАНИ АДВОКАТИ, БИЗНИСМЕНИ, ДОКТОРИ, НИКОЈ НЕ БИЛ ВО ЗАТВОР ЗА РАЗЛИКА ОД ПОЛА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ!

1. Петре Шилегов, кандидат за втор мандат градоначалник на Скопје.

Актуелен градоначалник на Скопје, докажан адвокат и политичар кој беше на браникот на рушење на режимот, беше и меѓу тепаните пратеници на 27-ми април. Досега градот Скопје полека но сигурно се враќа од ерата на Груевизмот, се изградија неколку булевари, многу велосипедски патеки, се препороди паркот со нови трим патеки, се градат два моста на Вардар од кои едниот е при крај, купени се десетици нови еко автобуси, доведен е проектот за трамвај до ниво на објавување на тендер и почеток на изградба на станиците по Партизанска и булевар Јане Сандански. Особено е за фалење обновата на кејот на Вардар кај ГТЦ, навистина изгледа светски.

Слабо почна, првата година беше многу тивко во Скопје, градоначалникот се правдаше дека му требало време да ги направи проектите и да ги помине низ процедурата, но потоа Петре зема залет и реновираше многу булевари и улици, во тек е реновирање на многу оштетениот булевар Киро Глигоров. Да го поздравиме и проектот ЛАЈКА со кој хумано се третираат и згрижуваат бездомните кучиња во градот. За пофалба е и одземањето на Дрисла од инвеститорот кој не инвестираше во неа и нејзино враќање под капата на град Скопје и менувањето на филтрите и останатата опрема во Дрисла со што таа повеќе не загадува.

Во наредниот мандат го очекуваме финиширање на трамвајот, мостовите на Вардар и тунелите под Кале, со тоа Скопје навистина ќе заличи на модерна метропола. Секако тука е и проектот СМАРТ СИТИ со кој ќе се дигитализира се во градот, осветлување, ред на автобуси и трамвај, собирање ѓубре итн итн… Се надеваме дека ќе се среди и езерото Треска кое сега е под надлежност на општина Сарај. Ќе се доврши и подземниот тунел кај Рамстор од инвеститорот Лимак. Ќе се изгради и новиот Луна Парк за кој е распишан тендер.

2. Горан Сугарески, кандидат за градоначалник на Прилеп.

Докажан фајтер, легенда на СДСМ, борец од парламентот од ерата на Груевизмот. Многу популарен во Прилеп како политичар но и како локален бизнисмен. За него пофални зборови имаат и од ВМРО ДПМНЕ, кога се правеше владата на СДСМ во 2017-та, Влатко Ѓорчев на говорница му честиташе на Сугаревски што стана министер за транспорт и врски и кажа дека тоа е заслужено, Горан бил многу вреден пратеник.

Во Прилеп ќе се бие тешка битка, Прилеп отсекогаш бил вмровски бастион, но победата на Сугарески е можна особено поради добрата работа на актуелниот градоначалник доктор Илија Јованоски.

3. Христо Кондовски, кандидат за градоначалник на Битола.

Пријатно изненадување на СДСМ, се гледа дека партијата е пак крената на славните времиња пред 20 години кога привлекуваше успешни бизнисмени. Веќе го нема стравот од одмазда на режимот, Мијалков е во затвор, Грујо е избеган од земјава, ВМРО ДПМНЕ е рушевина со пола екс функционери во затвор или во судница, па сега успешните бизнисмени пак се враќаат во СДСМ, досега седеа на страна и гледаа сеир од страв и тие да не го изедат стапот, како што се случи со Фијат Цановски и Космос.

Наташа Петровска добро работеше, но СДСМ оди на сигурно и со харизмата и снаодливоста на успешниот бизнисмен Кондовски, победата во Битола е повеќе од сигурна, Битола станува пак бастион на СДСМ како што беше во 90-тите пред ТАТ ерата…

4. Перо Костадинов, кандидат за втор мандат во Валандово.

Зоран Заев го пофали како пример за градоначалник. Толку, се е кажано за младиот градоначалник на Валандово.

5. Влатко Бојковски, кандидат за градоначалник на Кратово

Младиот и успешен ИТ инженер е пријатно изненадување од СДСМ за челната позиција во поранешната феудална енклава на Ѕинго. Коментарите за Влатко овие денови во Кратово се – за ова дете вреди да трчам и да агитирам, добар избор. Браво за шефот на СДСМ во Кратово, Горан Ковач, конечно градот ќе застане на прави нозе, изминатите 4 години имаше препукување и недоразбирање меѓу независниот градоначалник и разни фракции во локалната СДСМ.

6. Борче Георгиевски, кандидат за втор мандат градоначалник на Гази Баба.

Еден од највредните градоначалници на СДСМ. Секој ден е на терен и отвора нови водоводи, канализации, игралишта, школи, градинки, улици, паркови итн итн… Тешка битка ќе се бие во Гази Баба која секогаш важела за бастион на ВМРО ДПМНЕ но Борче со својата харизма и работливост има големи шанси да го сруши тој мит.

7. Велимир Смилевски, кандидат за втор мандат градоначалник на Бутел.

Убедливо води на анкетите, Бутелчани се задоволни од неговата работа. Повеќе од сигурна победа во Бутел за кандидатот на СДСМ и ДУИ.

8. Филип Темелковски, кандидат за втор мандат градоначалник на Кисела Вода

Популарниот Темел ја води најтешката општина за менаџирање со огромни долгови со огромни проблеми и речиси нула приходи затоа што нема каде да се гради во општината. Тоа можеби ќе се поправи со проектот Расадник каде се планирани повеќе нови згради па ќе има прилив за општината.

Многу рурални населби во Кисела Вода до скоро немаа канализација и водовод, но упорниот Темелковски ги реши тие проблеми и реновираше многу улици. Тој води на анкетите и ќе биде тешка битка затоа што Кисела Вода историски важела за вмровска општина.

9. Горан Герасимовски, кандидат за градоначалник на Центар.

Општина Центар е бастион на СДСМ. Овде победата е сигурна, прашање е само колкава ќе биде разликата меѓу кандидатот на СДСМ и кандидатот на ВМРО ДПМНЕ кои се откажаа од трката и кандидираа член на партијата на Солза Грчева, практично пајтон партија која во реалноста не постои.

10. Душко Вескоски, кандидат за градоначалник на Карпош.

Уште една општина бастион на СДСМ, по малата афера со побегуљата Стевчо Муња, сепак Карпош се врати во јатото и пак е силна непробојна тврдина на СДСМ.

Душко Вескоски е најпопуларен функционер на СДСМ во Карпош, беше меѓу фаворитите за градоначалник и на минатите избори. Сега усешно го водеше Скопски Водовод каде се докажа како добар менаџер. Тој се гледа како иден градоначалник на Скопје по ерата на Петре Шилегов. Затоа СДСМ е исплашена од Душко и штампа лажни афери за него, сакаат да го елиминираат во старт но нема да успеат.

Повеќе од сигурна победа на Вескоски во Карпош, можно е во втор круг да се пласираат Душко и Стевчо Муња но потоа победата ќе биде осигурена за Весковски.

Сторијата продолжува утре кога ќе ви преставиме нови 10 кандидати на СДСМ за градоначалници.

loading...

Watch Gatchaman (Dub) Episode 105

Website https://animefreak.ws: Watch Mikagura School Suite animefreak Episode 12 old animefreak

AniWatch: Stand By Me Doraemon 2 anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime online

Watch anime online for free at KissAnime kissanime weathering with you

Yemle: https://yemle.com/profile/animefreakws

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/kissanimemx