ЗАТОА ШТО СИ ЛЕСНА МЕТА - ПЕРО ЛЕСНА МУВА КАТЕГОРИЈА!
ЗАТОА ШТО СИ ЛЕСНА МЕТА - ПЕРО ЛЕСНА МУВА КАТЕГОРИЈА!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
(ВИДЕО) ТЕШКИ ВРЕМИЊА ЗА ВМРО: КОГА НОВИНАРИТЕ ГИ КОРИСТИШ КАКО КУРТОНИ, НА КРАЈ САМО УШТЕ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ЌЕ ТИ ОСТАНЕ КАКО ВРВНО НОВИНАРСКО АНАЛИТИЧКО ПЕРО!
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
ТОНИ ШАНАЦ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА КУРТОН АЛФА ЗА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ, КУРТОНИТЕ БИВИС И БАТХЕД КОИ ГЛУМАТ НОВИНАРИ НЕ ГО СПРЕЧИЈА
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
(ВИДЕО) БОЈКОТИРАМ СЕРКОВЦИ - СО ГОДИНИ ШИРАТ НАЦИОНАЛИЗАМ И ИМ ОБЈАВУВААТ ВОЈНА НА СИТЕ, АМА ДЕЦАТА ВО ВОЈНА НЕ ГИ ПУШТАЛЕ
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
ЛДП и ДОМ на локалните избори ќе одат самостојно, без коалиција
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
Пратеникот Салиу се извини на Фејсбук, го испровоцирале полицајците
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава
НАШИТЕ ВОЈНИЦИ ДОБИЈА ПОФАЛБА ОД НАЈВИСОКО НИВО - Брнз: Секогаш сум импресионирана од професионалноста и од стручноста на војниците што ги сретнувам во земјава

АЈДЕ ДРЖИМЕ СРЕЌА, БЕЛКИМ ЌЕ СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ: Во Берлин попладнево на иста маса Димитров, Османи и Захариева со германски олеснувачи

Актуелниот претседавач со Советот на ЕУ – Германија, се вклучи директно како олеснувач во дијалогот меѓу Северна Македонија и Бугарија.

На покана на германските министри за надворешни работи и за Европа, Хајко Мас и Михаел Рот, денеска доцна попладне во Берлин се одржува состанок на кој, покрај домаќините, присуствуваат македонските министри Никола Димитров и Бујар Османи и шефицата на бугарската дипломатија, Екатерина Захариева, пренесува „360 степени“.

Германските министри Михаел Рот и Хајко Мас
Средбата е обид на Германија за изнаоѓање компромисно решение за бугарските позиции во однос на предлог-преговарачката рамка подготвена од актуелниот претседавач со Советот на ЕУ. Германија посакува успех и одржување на првата Меѓувладина конференција ЕУ-Северна Македонија во декември годинава, пренесува порталот.

За тоа да се случи, веќе наредната недела, во вторник, 10 ноември, министрите за европски прашања на земјите членки на ЕУ треба да ја усвојат преговарачката рамка за Северна Македонија. Министерката Захариева неодамна изјави дека Бугарија не е во можност да даде согласност за предлог-рамката што сега е на маса.

Досега беше јавно познато дека дипломатски тимови од двете страни, на пониско ниво, комуницираат на дневно ниво. Османи пред неколку дена најави средба со Захариева, но рече дека се бара соодветен формат.

Датумот на смртта се предвидува според датумот на раѓање, многу е лесно…

loading...

Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam at website https://crunchyrollfree.com free iwatobi swim club crunchyroll

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) (https://funimationfree.com/m/BlYE) Episode 5 at website https://funimationfree.com funimation subscribe