Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeтстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeтстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
БОЧВАРСКИ: РАСПРЕДЕЛЕНИ СЕ 70 СТАНОВИ НА СОЦИЈАЛНИ СЛУЧАИ ВО ГОСТИВАР, ПРИ КРАЈ Е ИЗГРАДБАТА НА СОЦИЈАЛНИ СТАНОВИ ВО БУТЕЛ, ВЕЛЕС, КОЧАНИ, ПЕХЧЕВО И САРАЈ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ
ВМРОВСКА РАБОТА - ОЈО ОТВОРИ ИСТРАГА: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ ЗА 6 ГОДИНИ ПРЕКУ ЛАЖНИ ФАКТУРИ ИСПУМПАЛ 500 000 ЕВРА ОД ОПШТИНАТА НА СМЕТКА НА ФИРМА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СВОЈОТ БРАТ
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
ЕДЕН ДЕН ПО ОДЛУКАТА НА СПЦ ДА ЈА ПРИЗНАЕ МПЦ: Брнабиќ утре доаѓа во Скопје
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) ЗЕЛЕНСКИ ИМ НАРЕДИ НА БОРЦИТЕ ВО АЗОВСТАЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ: НИ ТРЕБААТ ЖИВИ ХЕРОИ А НЕ МРТВИ, ЌЕ ИМ ГИ СПАСИМЕ ЖИВОТИТЕ
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: КАТИЦА И БОКИ СЕ ДОГОВОРЕНИ СО ЗАЕВ, ДА ОДЛЕЖАТ 10 ГОДИНИ ПА ЌЕ ГИ ПУШТАТ!

АЈДЕ МИЛЕ НЕКА ТИ Е СО СРЕЌА, ПА ДА НИЖЕШ ПОБЕДИ НАД ЗЛОТО И НАД МАФИЈАТА И СО ЛАТАС МНОГУ ДА НЕ СЕ ДРУЖИШ

Миле Зечевиќ е новиот генерален секретар на СДСМ. Тој денеска ја презема функцијата од доскорешниот функционер Љупчо Николовски.

Во понеделникот СДСМ го избра новото раководство, откако претседателската функција ја презеде Димитар Ковачевски кој дојде на местото на Зоран Заев

На Централниот одбор Зечевиќ беше избран за нов генерален секретар на партијата, а нов организационен секретар е Вангел Андревски.

Николовски напиша на фб:

Утрово официјално му ја предадов функцијата генерален секретар на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија на Миле Зечевиќ.
Искрено му посакав многу успех во идното работење на оваа битна функција. СДСМ е најбројна, најмодерна европска партија и сигурен сум дека функционирањето и организацијата на партијата ќе продолжи по патот на единството и социјалдемократските вредности.

Во изминатиот период направивме многу значајни чекори кон модернизирање и дигитализирање на партијата, се реорганизираше теренската работа и се спроведоа внатрепартиски избори, се стави во функција Центарот за истражување и аналитика на СДСМ, се формираше и Call Center за добивање на прецизни податоци врз кои се носат планираните активности во рамки на партијата, за првпат се организираше и дигитален Конгрес, се воведе Кодекс на однесување на членовите на СДСМ а се воведе и мониторинг систем врз работата на Општинските организации.

Од сè срце се заблагодарувам на сите партиски членови со кои работевме во изминатиов период!

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 17

animeflix JUJUTSU KAISEN

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

ANIMEFLIX Demon Slayer: Entertainment District Arc

tải go88