(ВИДЕО) ПОМЛАДИТЕ ТРЕБА ДА ЗНААТ ЗА БУГАРСКАТА МАШИНА ЗА ГОЛОВИ ХРИСТО СТОИЧКОВ, КОЈ ВО 90-ТИТЕ БЕШЕ КРАЛ НА СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
(ВИДЕО) ПОМЛАДИТЕ ТРЕБА ДА ЗНААТ ЗА БУГАРСКАТА МАШИНА ЗА ГОЛОВИ ХРИСТО СТОИЧКОВ, КОЈ ВО 90-ТИТЕ БЕШЕ КРАЛ НА СВЕТСКИОТ ФУДБАЛ!
Филипче, Царовска, Битиќи и Спасовски се нови потпретседатели на СДСМ
Филипче, Царовска, Битиќи и Спасовски се нови потпретседатели на СДСМ
ФИЛИПЧЕ: Термини за вакцинација добија сите граѓани над 40 годишна возраст од Скопје кои до 30.04.2021 изразиле желба за вакцинирање преку веб страницата www.vakcinacija.mk
ФИЛИПЧЕ: Термини за вакцинација добија сите граѓани над 40 годишна возраст од Скопје кои до 30.04.2021 изразиле желба за вакцинирање преку веб страницата www.vakcinacija.mk
(ВИДЕО) СТОРИЈА НА ИРЛ: ОТКРИJA ФИРМА ОД КИЧЕВО КОЈА СНАБДИЛА ДЕСЕТИЦИ МИНИСТЕРСТВА И ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО МАЗУТ ОД БОСНА ЗА КОЈ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА Е ОТПАДНО МАСЛО!
(ВИДЕО) СТОРИЈА НА ИРЛ: ОТКРИJA ФИРМА ОД КИЧЕВО КОЈА СНАБДИЛА ДЕСЕТИЦИ МИНИСТЕРСТВА И ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА СО МАЗУТ ОД БОСНА ЗА КОЈ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА Е ОТПАДНО МАСЛО!
АЛИ АХМЕТИ ГО КРЕНА ПЕХАРОТ: ФК Шкендија – шампиони на Македонија за сезона 2020/21
АЛИ АХМЕТИ ГО КРЕНА ПЕХАРОТ: ФК Шкендија – шампиони на Македонија за сезона 2020/21
ИКОНАТА НА СДСМ, ШЕЌЕРИНСКА: Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска - Сакајте ја партијата, но служете и на државата и на нашите граѓани
ИКОНАТА НА СДСМ, ШЕЌЕРИНСКА: Честито за новите луѓе во раководството на СДСМ, особено за Сања Лукаревска - Сакајте ја партијата, но служете и на државата и на нашите граѓани
ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ГИ ПОВИКА И ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА ДА ПРЕСТАНАТ СО ВОЕНИТЕ ДЕЈСТВИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ!
ЗАЕВ ГИ ИЗНЕНАДИ СИТЕ: ГИ ПОВИКА И ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА ДА ПРЕСТАНАТ СО ВОЕНИТЕ ДЕЈСТВИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ЦИВИЛНИТЕ ЖРТВИ!
(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ПО 26-ТИОТ КОНГРЕС, ОТКРИ ПАРТИСКА ТАЈНА КОЈА СДСМ ЈА ЧУВАЛА ОД ЈАВНОСТА 8 МЕСЕЦИ
(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ПО 26-ТИОТ КОНГРЕС, ОТКРИ ПАРТИСКА ТАЈНА КОЈА СДСМ ЈА ЧУВАЛА ОД ЈАВНОСТА 8 МЕСЕЦИ

АЈДЕ НЕКА Е АИРЛИЈА – Почна изградбата на „Штип Сити Мол“, инвестиција вредна 10 милиона евра

Почна изградбата на „Штип Сити Мол“, кај новиот Аква парк. Инвестицијата е 10 милиони евра на фирмата „Дик Фагус“ од Штип, а има потенцијал да отвори нови 250 работни места.

Сопственикот на фирмата „ДИК Фагус“, Горан Јордев истакна дека оваа фирма е во сопственост на „Пеком инжињеринг“, која 30 години успешно работи во Штип.

-„Штип Сити Мол“ како проект го посветуваме на Штип, на регионот, на младите, на развојот и на убавата иднина. Проект, што ќе биде готов 2022 година и подразбира изградба на модерен бизнис центар со познати брендови на едно место и специфичен хотелскиот објект, којшто ќе биде огледало на квалитетот и дизајнот на нашите производи. „Штип Сити Мол“ ќе претставува двигател на економскиот развој во нашиот град и пошироко во регионот, вели Јордев.

Истакна дека сакаат на граѓаните на истокот и југоистокот да ги донесат поблиску големите брендови и на едно место да понудат содржини карактеристични на модерното и урбано живеење.

– „Дик Фагус“ изминатите 15 години растеше и нескромно ќе кажам дека сме лидери во дрвната индустрија и една од првите дизајн ориентирани компании, која својот производ надвор од Македонија го продаваат под своја име и како македонски производ, вели Јордев.

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на денешниот свечен старт на инвестицијата „Штип Сити мол“ истакна дека и во време на коронакриза Владата носи клучни одлуки со цел да помогне на бизнис секторот, но и да продолжат со инвестициите.

-Токму заради тоа и фирмите се стабилни и оние најхрабрите веќе почнуваат да инвестираат и отвараат нови капацитети за своите фирми, но и за сите граѓани. Убеден сум дека овој објект е една нова пресвртница на градот, што ќе даде шанса за нови работни места, преку нови 250 работни места, којшто ќе даде и шанса да помогне на целата економија во градот, вели Бочварски.

На свечениот почеток на изградбата на единствениот ваков мол на истокот присуствуваа и вршителот на должност градоначалник на Општина Штип, Јане Миланов, потоа идниот градоначалник, Сашко Николов и бизнис партнери и пријатели на „Дик Фагус“ –Штип.

loading...

AnimeDao animedao re zero: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 24

KissAnime animes online: The Hidden Dungeon Only I Can Enter (https://kissanimeonline.com/m/7B8z) Episode 12